$
חדשות נדל"ן

השכונה החרדית עברה מקריית גת למושב עוזה

שר הפנים דרעי הודיע על הקמת שכונה חרדית חדשה, אלא שהתוכנית כבר קיימת ואף אושרה בוותמ"ל. הוא רק החליט להעבירה מקריית גת החילונית למושב דתי

אמיתי גזית 07:5709.02.17

שר הפנים אריה דרעי הודיע כי סיכם עם יו"ר מטה הדיור במשרד האוצר אביגדור יצחקי על הקמת שכונה חרדית גדולה של 10,000 דירות בשטח המועצה האזורית הדתית שפיר, ממערב לקריית גת. אלא שמדובר בתוכנית שכבר אושרה לפני כחודשיים בוותמ"ל ותוכננה במקור להשתייך לקריית גת החילונית. כעת הוחלט בסך הכל לשנות את השתייכותה המוניציפלית, ונקבע שהיא תהיה הרחבה של המושב הדתי עוזה. הדירות ישווקו בתוכנית מחיר למשתכן.

 

במועצה האזורית שפיר נכללים גם יישובים חרדיים, ונראה כי ההחלטה לא גררה התנגדות מצד קריית גת, שממילא לא ששה לקלוט תושבים חרדים. התכנון לשייכה למושב עוזה יביא למעין טלאי מוזר, שכן השכונה החדשה עירונית וגדולה, ועתידה לבלוע את המושב הקטן - או כמו בעתלית תתנהל כישות נפרדת מגרעין המושב.

בתוכנית נכללים בניינים בני 14 קומות. מאחר שיש קהילות חרדיות שמעלית שבת אינה מספקת אותם והן מעדיפות להתגורר בבתים נמוכי קומה ללא מעלית, ייתכן שהקבלנים שיזכו במכרזים יעדיפו לבנות בניינים נמוכים. על פי הערכות, הקרקע תשווק לקבלנים בתוך כשנה. התוכנית כוללת גם שטחי תעסוקה, שבנייתם תאפשר למועצה האזורית להגדיל את הכנסותיה.

הדמיית השכונה. השינוי לא גרר התנגדות מצד קריית גת הדמיית השכונה. השינוי לא גרר התנגדות מצד קריית גת

 

השר דרעי, שמקדם את הפרויקט כבר חודשים ארוכים, אמר אתמול: "מדובר בבשורה גדולה עבור הציבור החרדי הסובל ממצוקת דיור קשה. בס"ד הוצאנו לדרך כמות נכבדה של 10,000 יחידות דיור במרכז הארץ, שייתנו אמנם מענה חלקי אבל חשוב לבעיה הקשה. היה חשוב לי שהשכונה הזו תוצע לציבור במסגרת תוכנית למשתכן כדי לתת הזדמנות למשפחות חרדיות רבות המחוסרות דירה להשיג קורת גג במחיר מוזל". עוד הוסיף השר דרעי, "אמשיך ללוות את בניית השכונה החרדית החדשה הזו ואת כל צרכיה הנלווים. אני מברך את מר אשר אברג'ל יו"ר המועצה האזורית שפיר, על הירתמותו לתכנית השכונה החרדית בשטחו, בלי שום היסוס".

 

יצחקי, יו"ר מטה הדיור, אמר: "מדובר בבשורה של ממש שתביא פתרון דיור בר השגה לציבור החרדי לשנים הבאות, בשים לב להחלטת הממשלה אשר מכירה במאפיינים הייחודיים של ציבור גדול וחשוב זה".

 

אשר אברג'ל, יו"ר המועצה האזורית שפיר, אמר: "המועצה האזורית שפיר הולכת לפרויקט בלב שמח ובנפש חפצה. אנחנו שמחים שנופלת בידינו הזכות להיות שותפים במאמץ הלאומי לפתרון מצוקת הדיור, לתת פתרונות גם לציבור החרדי ולהיות שותפים במצוות יישוב ארץ ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x