$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

בגלל עיכובים ניכרים בפרויקט: קריגר איבדה מיזם יוקרתי בת"א

בפסק בוררות נקבע כי הדיירים בשלושה בניינים ברחוב יהודה המכבי רשאים להתקשר עם יזם אחר בנוגע לתמ"א 38, לאחר 5 שנות עיכוב. לטענת קריגר, המיזם היה אמור להניב לה 12 מיליון שקל

דותן לוי 07:3902.02.17

חברת היזמות קריגר יהודה מכבי, שבבעלות קריגר וחג'ג', המחזיקה בעשרות מיזמי תמ"א בגוש דן, איבדה לאחרונה את אחד הפרויקטים הבולטים שלה ברחוב יהודה המכבי 36-32 בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". בפסק בוררות שניתן לאחרונה נקבע כי הדיירים רשאים להתקשר עם יזם אחר.

 

 

בשנה האחרונה דיירים רבים בבניינים שחתמו על הסכמים עם קריגר דיווחו על קיפאון, ובמספר פרויקטים מנסה קריגר למכור את הפעילות לחברות אחרות.

 

הפרויקט ביהודה המכבי החל את דרכו ב־2010 כמיזם תמ"א 38/1, הכולל תוספת 6 דירות לבניינים הקיימים, אלא שלטענת הדיירים, בשנים שחלפו מאז הם איבדו את האמון בחברה, ובמאי 2015 הודיעו לה, באמצעות עו"ד ברק בר שלום, על פקיעתו וביטולו של ההסכם בשל התנהלות פסולה: אי קידום הפרויקט במשך תקופה ארוכה ובקשה לבנות 9 דירות בכל בניין במקום 6. 

רחוב יהודה המכבי בתל אביב רחוב יהודה המכבי בתל אביב צילום: עמית שעל

 

בעקבות איבוד האמון בקריגר חתמו הדיירים ב־2015 על התקשרות עם יזמית אחרת, החברה לחיזוק ובינוי, לקידום תמ"א 38/2, שמשמעה הריסת הבניינים ובנייה מחדש, וכשנודע על כך לקריגר היא הגישה נגדם בקשה לצו מניעה. טענתה היא שהוצאותיה בפרויקט עמדו על כמיליון שקל, והרווחים הצפויים ממנו מוערכים ב־12 מיליון שקל, כך שהפגיעה שעליה מתלוננים הדיירים אינה שקולה לפגיעה בחברה. עוד טענה כי עשתה לילות כימים להכשרת הפרויקט, אלא שאז גילתה כי חמש שנות עבודה עומדות לרדת לטמיון בגלל חוסר תום לב של הדיירים שהתקשרו עם יזם אחר.

 

הבוררת, השופטת בדימוס צפורה ברון, קבעה כי לא עלה בידי קריגר להוכיח כי ייגרם לה נזק מלבד הנזק הכספי במקרה שצו המניעה יוסר: "ייתכן שיש ממש בטענת קריגר בדבר הפגיעה האפשרית במוניטין שלה, אולם אין לה לבוא בטרוניות בעניין זה אלא על עצמה, לאור התנהלותה הפגומה שעולה מחומר הראיות ומהעדויות מול הדיירים".

 

הבוררת ביטלה את צו המניעה: "לא ניתן לכפות על בעלי הדירות שאיבדו זה מכבר את אמונם בקריגר ובשותפיה להפקיד בידיה בכוח ונגד רצונם את נכסיהם, ויש להתיר להם להמשיך ולהתקדם עם היזם האחר". לקריגר הזכות להגיש תביעה כספית נגד הדיירים על הנזק שנגרם לה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x