$
חדשות נדל"ן

שוק חללי העבודה מתרחב: רשת SPACES מאמסטרדם פתחה סניף ראשון בישראל

חברת ריג'ס הבינלאומית רכשה לאחרונה את המותג ההולנדי ופתח סניף ראשון בישראל בבניין אפל בהרצליה פיתוח; המטרה – להתחרות על קהל ההייטקיסטים

דותן לוי 12:0318.01.17

שוק חללי העבודה ממשיך לצמוח בקצב מהיר: רשת SPACES מאמסטרדם פתחה סניף ראשון בישראל. לטובת הקמת המרכז החדש והראשון שכרה הרשת קומה בשטח של כ-1,500 מ"ר בבניין אפל בהרצליה פיתוח (מול זאפה הרצליה) בהסכם שכירות ל-10 שנים. המרכז מכיל 267 עמדות עבודה מתוכן כ-70 במרחב הפתוח וכל היתר במשרדים פרטיים. ברשת לא חושפים את דמי השכירות שהם משלמים עבור הקומה, אך על פי הערכות מדובר במחיר של כ-120 שקל למ"ר ברמת מעטפת. בכוונתם לגבות עבור עמדת עבודה 1,800 שקל בחודש ומעלה, ומחירי המשרדים המתאימים ל-2-3 עמדות עבודה יתחילו ב-3,540 שקל לחודש. כמו כן ניתן יהיה לשכור חניות בחניון התת קרקעי של הבניין בתוספת תשלום.

 

המותג SPACES נוסד כאמור באמסטרדם ונרכש על ידי רשת ריג'ס הבינלאומית הקיימת גם בישראל. ריג'ס נחשבת לרשת הוותיקה ביותר בתחום אך יחד עם זאת היא פונה לפלח השוק המבוגר יותר של אנשי עסקים, כך שאינה מתחרה ישירה של חברות כמו wework, מיינדספייס ועוד מתחמים שנפתחו בישראל בשנים האחרונות. מהסיבה הזו נרכש המותג אשר פונה לקהל צעיר יותר של סטארטאפיסטים, אך לא בהכרח כאלה שבראשית דרכם, אלא דווקא יזמים שמעט בשלים יותר עסקית.

 

חלל עבודה של SPACES באמסטרדם. עכשיו גם בהרצליה פיתוח חלל עבודה של SPACES באמסטרדם. עכשיו גם בהרצליה פיתוח צילום: spaces

 

המותג כולל כיום מתחמים באירופה – בהולנד (שניים באמסטרדם ואחד בהאג), שלושה מרכזים בבריטניה וכן מרכזים באמריקה, בהם טקסס, קליפורניה (עמק הסילקון) וני יורק. כמו כן, בכוונת הרשת העולמית לפתח את המותג ולפתוח כ-100 מתחמים בערים שונות. בחודשים הקרובים צפויה פתיחה של מרכזים חדשים ברוטרדאם, 3 מרכזים נוספים בבריטניה, מרכזים בצרפת (פריז), שוויץ, (ז'נבה), נורבגיה (אוסלו), 2 מרכזים באוסטרליה, מרכז בסינגפור, 2 מרכזים בהודו ו-2 מרכזים ביפן. מרכזים נוספים בארה"ב ייפתחו בחודשים הקרובים בג'ורג'יה, בקולורדו, בפנסילבניה ובמסצ'וסטס.

 

מייסד SPACES אמסטרדם, מרטין רורדיק, מציין כי בשונה ממרחבי עבודה שפעילים כבר בישראל, SPACES אינו מיועד מלכתחילה לצעירים המחפשים את דרכם, אלא פועל כמועדון עסקים של יזמים ובעלי מקצועות חופשיים אנרגטיים במיוחד, כמו גם מנהלי חברות תחרותיים ויצירתיים החושבים "מחוץ לקופסא" ומבקשים ליהנות מסביבת פעילות יוקרתית מעודדת צמיחה וסינרגיה בינלאומית. "ספייסס נוסדה כחממה מעצימה של חדשנות, יזמות, השראה ויצירתיות ולכן היה לי ברור שבמסגרת הפריצה הגלובאלית שלנו נשיק קהילה מעצימה כזו גם ב-אומת הסטארט-אפ", אומר רורדיק.

 

מנכ"ל ספייסס ישראל, רון יריב, אמר, כי החברה תיצור קהילה ותעניק לחבריה את כל הכלים לממש את הפוטנצייאל. "סביב הקונספט הייחודי של ספייסס מתגבש נטוורקינג גלובאלי של יזמים, כאשר בעלי תחומי עניין משותפים בכל אחד ממרכזי ספייסס בעולם - מאוסטרליה, סינגפור ויפן במזרח ועד בריטניה וארה"ב במערב, יכולים להפרות האחד את השני ולצמוח ביחד". עוד אומר יריב כי יספקו לחברי הקהילה בהרצליה מגוון הרצאות מקצועיות של מובילי דעה, מפגשי משקיעים בינלאומיים, סדנאות והשתלמויות מקצועיות וכלה בהאקתונים חברתיים". עוד הוא אמר, כי התוכנית היא לפתוח בקרוב מרכזים נוספים בת"א, וייתכן שגם במקומות נוספים בהם נמצאת קהילה של הייטקיסטים כמו ירושלים ובאר שבע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x