חדשות נדל"ן

הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית להקמת משרד ומעון רה"מ חדשים בקרית הלאום בירושלים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה את המהלך, שהוא אחד משלבי תוכנית כוללת שנועדה להעתיק את מקומם של כל משרדי הממשלה ומוסדות השלטון למתחם קרית הלאום בבירה

אביב גוטר 14:1217.01.17
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים בראשות דלית זילבר, אישרה היום (ב') את התוכנית שקידם מינהל הדיור הממשלתי עבור הקמת מתחם משרד ומעון ראש הממשלה, כחלק מפרוייקט קריית הלאום בירושלים. מדובר באחד משלבי תוכנית כוללת שנועדה להעתיק את מקומם של שאר משרדי הממשלה ומוסדות השלטון למתחם קרית הלאום בירושלים.
על פי הותכנית יוקם מתחם המשלב בין משרד ראש הממשלה, על אגפיו השונים, והמעון הרשמי. מבנה המשרדים מתוכנן כשתי קשתות שבמרכזן תיבנה רחבת טקסים עגולה. המעון ימוקם מצפון מערב למבנה המשרדים והוא כולל רחבה מקורה המיועדת לאירוח. גובה הבינוי נע בין 5-8 קומות, בדומה לבינוי העירוני המקיף אותו. הוא משלב אלמנטים של בינוי ירושלמי, ובהם אבן ירושלמית ופתחי אור טבעי.

 

הדמיית משרד ומעון ראש הממשלה הדמיית משרד ומעון ראש הממשלה הדמיה: רם כרמי אדריכלים ועדה כרמי-מלמד אדריכלים

 

התוכנית מתפרסת על פני שטח של 33 דונם וממקומם בין הרחובות שדרות יצחק רבין, שדרות הנשיא השישי ורחוב העלייה, מצפון למשרד החוץ וממערב למשרד מבקר המדינה וחניון הלאום.

 

ההדמיה של התוכנית ההדמיה של התוכנית הדמיה: רם כרמי אדריכלים ועדה כרמי-מלמד אדריכלים

 

לתכנית הוגשה התנגדות מטעם חברת מלונות הירדן מקבוצת אפריקה ישראל, בעלת הזכויות במקרקעין של מלון קראון פלאזה הגובלים בשטח התכנית. חברת מלונות הירדן התנגדה לאישור התכנית בטענה שהיא תחסום לה את הגישה לרחוב העלייה שעשויה לפגוע בשווי הקרקע, אולם זו נדחתה, ובכך נסללה הדרך לאישור התכנית.

 

 הדמיה: רם כרמי אדריכלים ועדה כרמי-מלמד אדריכלים

 

התכנית הוצעה לראשונה על ידי ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט, ותוכננה על ידי האדריכל רם כרמי. התוכנית המקורית זכתה לביקורת ציבורית גדולה על צורתה הגרנדיוזית והסכום המוערך לבנייתו – כ-650 מיליון שקל. המיזם בוטל על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ב-2009 כבר בישיבת הממשלה הראשונה. עם זאת בשנת2013 הוחלט לקדם תכנית חדשה למתחם מאחר שמדובר בקרקע ציבורית המיועדת למתקנים ממשלתיים. בעקבות זאת הוקמה ועדה ציבורית שבחנה את הנושא והמליצה לאחד בין משרד ראש הממשלה למעונו. אחותו של רם כרמי – עדה כרמי-מלמד – החלה לתכנן את התכנית החדשה כפי שהיא נראית בהדמיות המצורפות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x