$
חדשות נדל"ן

אזורים תבנה 180 דירות להשכרה ארוכת טווח בראשון לציון

החברה תשלם 48.6 מיליון שקל תמורת הקרקע ותבנה 2 מגדלים בני 23 קומות כל אחד. הדירות ישווקו לתקופה מינימלית של 20 שנה

אביב גוטר 18:2025.12.16

חברת אזורים זכתה במכרז של דירה להשכיר ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 180 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח במתחם הרקפות בראשון לציון. אזורים תשלם 48.6 מיליון שקל תמורת הקרקע ותבנה 2 מגדלים בני 23 קומות כל אחד. במכרז התמודדו גם אפריקה ישראל, אזורים, שיכון ובינוי, אביב ורמי שבירו.

 

מדובר למעשה בשני מגרשים ששווקו בשנה שעברה בשיטת מחיר למשתכן ונכשלו פעמיים עקב חוסר כדאיות כלכלית לקבלנים, לכן הוחלט לשווק את המכרז בשיטת המכרזים הישנה למטרת דיור להשכרה.

 

הפרויקט ישווק במודל הסטנדרטי של דירה להשכיר, לפיו יושכרו הדירות לתקופה מינימלית של 20 שנה, כאשר רבע מהדירות יושכרו לזכאי משרד הבינוי והשיכון במחירים מופחתים ב-20% ממחירי השוק. אזורים תהיה אמונה על תחזוקת הבניינים לכל התקופה ותוכל למכור את הדירות בתום התקופה.

הדמיית הפרויקט הדמיית הפרויקט צילום: 3Ddesign

 

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי מסר: "הליך המכרז ברקפות והעובדה שהגענו להליך התמחרות, מעידה על הבעת אמון של טובי היזמים בפרויקטים של דיור להשכרה ובכלל זה בתוכנית 'דירה להשכיר ברקפות'.

 

"לציבור השוכרים יתאפשר לגור בפרויקט לשכירות ארוכת טווח, ביטחון, שכר דירה קבוע והרבה שקט נפשי. לרקפות בראשון לציון, מצטרפות תוכניות כמו אלנבי בירושלים, פרס בחיפה, רמת השרון, הגדנ"ע בתל אביב, פרויקטים בגן יבנה ושוהם וכמובן האכלוס במתחם גליל ים בהרצליה. כל אלו מגדילים את היקף יחידות הדיור להשכרה ויוצרים אלטרנטיבה אטרקטיבית לטווח ארוך. השכירות היא כלי נוסף בידי מטה הדיור הממשלתי, כדי להגדיל את היצע הפתרונות לדיור ולהוזלת המחירים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x