$
חדשות נדל"ן

הפניקס תרכוש את מגרש לודז'יה בבני ברק ב-70 מיליון שקל

המגרש משתרע על 4 דונם עם זכויות בנייה ל-40 אלף מ"ר באזור התעסוקה החדש של בני ברק הנקרא BBC; מפעל לודז'יה צפוי להיהרס ועליו ייבנה מגדל בן 27 קומות

דותן לוי 08:4119.12.16

קבוצת הפניקס נמצאת במשא ומתן מתקדם לרכישת מגרש בעיר בני ברק מידי חברת לודז'יה ובתמורה לכ-70 מיליון שקל. מדובר במגרש באזור התעסוקה החדש של העיר אשר נקרא BBC (בני ברק ביזנס סנטר) וכולל זכויות בנייה של 40 אלף מ"ר וכן קומת מסחר בשטח של כ-1,000 מ"ר נוספים. על הקרקע קיים כיום מפעל לודז'יה שצפוי להיהרס ועליו ייבנה מגדל בן 27 קומות. היקף הפרויקט כולו נאמד ב-360 מיליון שקל.

 

לפני כשנה דיווחו הקבוצות סופרין ווייס כי חתמו על הסכם אופציה עם לודז'יה לתקופה של שנה וללא תמורה, אך כפי שמסתמן כעת שתי הקבוצות לא יממשו את האופציה, כך שנסללה הדרך לרכישת המתחם על ידי הפניקס. המגרש המדובר ממוקם בסמוך לתחנת הרכבת הקלה שצפויה להיבנות במסגרת הקו האדום המתוכנן, וכן למגדל בסר 3, מגדל הכשרת הישוב ומכון מור.
מגדלי בסר בבני ברק. אזור התעשייה הוא חבל הצלה לעיר הענייה מגדלי בסר בבני ברק. אזור התעשייה הוא חבל הצלה לעיר הענייה צילום: עמית שעל

 

אזור התעסוקה של בני ברק נחשב לאזור מתפתח בתחום התעסוקה והמשרדים שמצליח למשוך אליו חברות רבות. עבור בני ברק מדובר באחד מחבלי ההצלה המשמעותיים של העיר הענייה, כאשר מצד אחד הוא נמצא מחוץ לאזורי המגורים ולכן לא מפריע לשגרת החיים של תושביה הדתיים ומצד שני הוא מספק הכנסות מניבות לעירייה ולכן היא מעודדת ומסייעת ליזמים בהקמה של מגדלים נוספים.

 

בין המגדלים באזור ניתן לציין את מגדלי בסר 2 ו-3, מגדל אפי קונקורד של אפריקה ישראל, מגדל צ'מפיון מוטורס, מגדל בר כוכבא של קבוצת חג'ג', ועוד. במסגרת פיתוח האזור פונו במהלך השנים האחרונות עסקים של תעשייה קלה, מוסכים ובעלי מלאכה, אשר חלקם הוגדרו על ידי העירייה כפולשים וכך הורחבו חלק מהרחובות באזור אשר הצליח לשנות את פניו.

 

בנוסף, נפתח כביש שמחבר את האזור לכביש 4 ופתח תקווה, במקביל לציר ז'בוטינסקי. עבור הפניקס מדובר בעסקת נדל"ן מניב בדומה לעסקאות נדל"ן דומות אשר אפיינו לא רק את חברת הפניקס אלא גם את יתר חברות הביטוח אשר הרחיבו בשנים האחרונות את תיק השקעותיהן בנדל"ן מניב בישראל. הפניקס גם מחזיקה במגדלי שקל, בציר ז'בוטינסקי הסמוך. יחד עם זאת, חברות הביטוח לא בונות ובד"כ נכנסות לעסקאות כאלה כשותפות של חברה יזמית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x