$
חדשות נדל"ן

פרויקט שכירות לטווח ארוך בגליל ים יצא לדרך: 273 שוכרים קיבלו מפתחות

במסגרת הפרויקט הוקצו 68 דירות לזכאי משרד השיכון שהם גם תושבי הרצליה ואלו ישלמו שכר דירה מופחת שיהיה צמוד למדד המחירים לצרכן. 205 הדירות הנוספות יושכרו במחירי השוק החופשי תוך שמירה על יציבות המחירים

אביב גוטר 11:5805.12.16

פרויקט שכירות ארוכת טווח בשכונת גליל ים בהרצליה יוצא לדרך – היום (ב') קיבלו 273 השוכרים מפתחות לדירות החדשות בטקס חגיגי בהשתתפות שר האוצר משה כחלון, ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי, ראש עיריית הרצליה משה פדלון ומנכ"ל החברה הממשלתית דירה להשכיר עוזי לוי. 68 דירות מוקצות לזכאי משרד הבינוי והשיכון שהם תושבי העיר הרצליה וייהנו ממחיר מפוקח וקבוע. הזכאים ישלמו על דירות בנות 3 חדרים כ-3,500 שקל בחודש ועל דירות בנות 4 חדרים כ-4,700 שקל בחודש כאשר שכר הדירה צמוד למדד המחירים לצרכן ועשוי לעלות או לרדת כתוצאה מכך. משך תקופת ההשכרה היא 5 שנים והשוכרים יוכלו להאריך אותה ב-5 שנים נוספות. 205 הדירות הנוספות יושכרו במחירי השוק החופשי אך שכר הדירה יהיה יציב והדיירים לא יהיו חשופים לעליות מדי שנה.

 

 

 

מימין: אבי ברזילי, עוזי לוי, משה פדלון, משה כחלון ואברהם נובוגרוצקי בטקס הבוקר מימין: אבי ברזילי, עוזי לוי, משה פדלון, משה כחלון ואברהם נובוגרוצקי בטקס הבוקר צילום: רועי עמיצור

 

שר האוצר משה כחלון פתח את הטקס ואמר: "על מנת לפתור את משבר הדיור צריך לשלב כמה פעולות ביחד. פעם אחת היצעים היצעים היצעים, זה לא פשוט אבל דוחפים לילות כימים כדי להגדיל את ההיצעים שחסרים לנו בהצטבר כל השנים. פעולה נוספת הוא שכירות ארוכת טווח. אני שמח שקבוצה כמו אפריקה ישראל לקחה על עצמה את פרויקט חלוצי וציוני שכזה ובשילוב ידיים עם דירה להשכיר ועיריית הרצליה אנחנו נמצאים בטקס של מסירת מפתחות. זה אומר שעם קצת אמונה וסבלנות אפשר לעשות את זה. שלב נוסף זה התחדשות עירונית שגם זמנו יגיע, זה מתעכב טיפה אבל גם זמנו יגיע. פתרון משבר הדיור משולב בשלושת החלקים. עד היום נסגרו 1,800 יחידות דיור בשכירות ארוכת טווח, בחודש הקרוב נפרסם שני מכרזים בלב אזורי הביקוש. בשלב הבא נוציא עוד 3,000 יחידות דיור לשכירות ארוכת טווח ובותמ"ל יש עוד 36 אלף יחידות דיור במתכונת הזאת. אנו רגישים למצוקת הדיור ואנו עושים הכל עם השוק הפרטי ועם הרשויות המקומיות. מטה הדיור עובד לילות כימים לפתור את משבר הדיור, שהוא משבר לא קל, אבל הוא ייפתר".

 

משה כחלון, שר האוצר משה כחלון, שר האוצר צילום: אלכס קולומויסקי

 

כחלון המשיך במסירת הנתונים בנוגע לתוכנית הדגל שהוא מקדם "מחיר למשתכן": "בנושא המחיר למשתכן רצים, והשנה נעבור ביעד השיווקים שהוא בין 60 ל-70 אלף יחידות ובשנה הבאה נגיע במינימום מצטבר ל-100 אלף יחידות. בשבוע הבא אמור להיסגר המכרז בהרצליה ללמעלה מ-1,000 יחידות דיור שיוקצו לטובת מחיר למשתכן. אנו פותרים בעיה שלא אנחנו יצרנו. יש תחושה שאנחנו יצרנו את זה, אבל מצאנו משהו חולה והתנדבנו לטפל בזה. גם בגל השריפות שפקד את ישראל בשבוע שעבר לקחנו אחריות. משק בית שנשרף לו הבית מצפה שברגעים קשים המדינה תעזור לו בשעות קשות, ואנחנו לידם. גם אם זה לא קל וקצת מסובך, וגם אם התקשורת שופכת עליך זפת - האזרח חשוב. האנשים שחרב עליהם עולמם יודעים שמדינת ישראל עומדת לידם ברגע הזה. לגבות מיסים כל אחד יודע, לבקש מחויבות מאנשים זה קל, אבל צריך לדעת לעמוד ליד האזרחים גם ברגעים הקשים שלהם".

 

גליל ים גליל ים צילום: צילום אוויר LOWSHOT - אילן ארד

 

מר משה פדלון, ראש עיריית הרצליה: "צמד המשה'ים כחלון ופדלון מקבלים החלטות אמיצות. בתחילת 2015 עמדנו כאן בגליל ים בטקס הנחת אבן הפינה ואמרתי שמקום זה יהיה השכונה החדשה שתתן פתרון לזוגות הצעירים. המהלך של דיור להשכרה מצטרף לשורת צעדים שנקטה העירייה בשנתיים האחרונות כדי להקל על יוקר המחיה בנושא הדיור ולהגדיל משמעותית את היצע המגורים בעיר – ביניהם חתימה על "הסכם גג" לבניית אלפי יחידות דיור, בגליל-ים, "במחיר למשתכן" עם משרד האוצר והשיכון, וקידום תהליכים מואצים של התחדשות עירונית הן בבנייה חדשה, הן בתמ"א 38 והן בתוכניות פינוי בינוי בעשרות מתחמים ברחבי העיר". פדלון הוסיף כי הוא מודה לשר האוצר על היוזמה והרוח הגבית בקידום פרויקט חשוב זה".

 

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי "פרויקט גליל ים הוא פרויקט משמעותי, בלב אזור הביקוש. זה הפרויקט הראשון במסגרת תכנית הדיור להשכרה לטווח ארוך מבין שורה של פרויקטים העתידים להתאכלס בשנה הקרובה. פרויקט זה מהווה דוגמה לפרויקטים הבאים באשר לרמת הגמר של הדירות, המפרט הטכני, השירות לדיירים, העובדה ששכר הדירה קבוע לתקופה ארוכה בחוזים הנחתמים עם השוכרים ובנושאים נוספים".

 

מר אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל: "אפריקה ישראל גאה מאוד לאכלס היום את פרויקט הדיור להשכרה ארוכת טווח המאפשר לזכאים להתגורר לאורך שנים ארוכות בדירה חדשה במיקום מבוקש ואטרקטיבי, תוך הבטחת שכר דירה קבוע וידוע מראש. אפריקה ישראל היתה הראשונה שנענתה למכרזי הדיור להשכרה במתכונתם הנוכחית. תוך שהיא מתבססת על הסינרגיה הקיימת בפעילות הקבוצה, המשלבת יכולת, ניסיון וידע מקצועי רב של שלוש חברות הבנות, כל אחת מובילה בתחומה היא. החבירה המשותפת של אפריקה ישראל מגורים, אפריקה ישראל נכסים ודניה סיבוס, העניקה לקבוצה יתרון מובהק על פני מתחריה. פרויקט זה הראשון מסוגו בישראל, התמודד עם אתגרים רבים והושלם במהירות רבה, הודות לרצון טוב ושיתוף פעולה מצד גורמים רבים הן בתוך קבוצת אפריקה ישראל והן בין החברה למשרד האוצר, עיריית הרצליה ,חברת דירה להשכיר, חברת חשמל, תאגיד מי הרצליה והרשויות השונות. החברה מברכת על כל יוזמה שתסייע להורדת יוקר המחייה ומאמינה, כי מהלך זה הינו ראשון בסדרת מהלכים שיכולים לתרום לכך. ובעתיד תמשיך להתחרות על מכרזים חדשים שיוצעו על ידי הממשלה בתחום זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x