$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

רעננה אישרה שכונה בת 1,480 דירות

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קיבלה מעמד של ועדה עצמאית לפני חמישה חודשים, ואישרה בניית שכונה חדשה על קרקע חקלאית בדרום העיר. 20% מהדירות יהיו קטנות בשטח של עד 75 מ"ר. צפויות התנגדויות מצד החקלאים

דותן לוי 06:5501.12.16

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רעננה אישרה תוכנית לשכונה חדשה שתכלול 1,480 דירות בחלקה הדרומי של העיר, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

השכונה תשתרע על שטח של 365 דונם, בין כביש 531 לבין רחוב פרדס משותף מצפון, עד החלק המקביל לרחוב קלאוזנר ממזרח ובמקביל להמשכו של רחוב הפרחים ממערב. מדובר בתוכנית הראשונה שאישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברעננה מאז קיבלה מעמד של ועדה עצמאית, לפני חמישה חודשים. התוכנית אמורה להיות מאושרת בתוך שנה.

 

רעננה היא אחת מכמה רשויות בודדות שעמדו בדרישות לקבלת מעמד של ועדה עצמאית שבסמכותה לאשר תוכניות בנייה בלי להביאן לאישור הוועדה המחוזית - זאת לאחר שתוכנית המתאר אושרה בוועדה המחוזית. עם הערים שקיבלו מעמד כזה נמנות הרצליה ותל אביב, אך בשונה מרעננה, אין להן כיום תוכנית מתאר שאושרה בוועדה המחוזית. בהכנת התוכנית היה מעורב צוות היגוי של משרדי ממשלה, והיא צפויה לקבל אישור סופי ב־2017.

 

הקרקע עליה מתוכננת הבנייה היא קרקע חקלאית פרטית שמוחזקת על ידי בעלים רבים, וכדי להוציא את התוכנית לפועל יידרשו איחוד וחלוקה של הקרקע. התוכנית פורסמה להפקדה לפני מספר ימים, וההערכה היא כי יהיו לה מתנגדים רבים, הן בקרב בעלי הקרקע החקלאית והקרקעות החקלאיות הסמוכות לה והן בקרב תושבי שכונת הקוטג'ים הסמוכה.

 

איתן גינזבורג, וי"ר הוועדה לתכנון ובנייה ברעננה איתן גינזבורג, וי"ר הוועדה לתכנון ובנייה ברעננה צילום: נמרוד גליקמן

 

20% מהדירות שייבנו בשכונה יהיו דירות קטנות בשטח של עד 75 מ"ר, והבניינים יוגבלו לגובה עשר קומות בשל הקרבה לשדה התעופה של הרצליה. השכונה תיבנה על פי תקן ירוק, היא תרושת בשבילי אופניים ותכלול כ־50 אלף מ"ר שטחים ירוקים. כמו כן ייבנה בה מרכז מסחרי, שיכלול גם שטחי משרדים, בהיקף של כ־2,700 מ"ר.

 

רעננה מונה כיום כ־80 אלף תושבים, והיעד של תוכנית המתאר לעיר הוא להגיע ל־120 אלף תושבים. מלבד שכונה זו, השכונה הגדולה ביותר בעיר הנמצאת בבנייה היא נווה זמר, הכוללת 3,500 דירות ואושרה ב־2012. מחציתה נמצא בבנייה וחלקה מאוכלס. שכונה נוספת הנמצאת בהליכי פיתוח היא נאות שדה, הכוללת למעלה מ־400 דירות ברחוב ויצמן פינת עתידים בצפון העיר.

 

לדברי איתן גינזבורג, יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה רעננה, לו התוכנית היתה מגיעה לוועדה המחוזית היה צורך להמתין כשלוש שנים עד לאישורה: "שכונה זו היא תוצר של עבודה תכנונית עם צוות יועצים רחב ותיאום התוכנית עם ועדת היגוי בינמשרדית. במקביל אנו עובדים על מספר תוכניות נוספות שיגדילו באופן משמעותי את מלאי הדירות בעיר, ופועלים לכך שבכל תוכנית יהיו גם דירות קטנות, מה שיאפשר את הוזלת מחירי הדיור וייתן מענה לזוגות צעירים, בהתאם למדיניות התכנון העירונית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x