$
חדשות נדל"ן

אפרידר נקנסה ב-25,000 שקל על היעדר מנהל עבודה בפרויקט בנייה

בביקורת בפרויקט של החברה בחולון נמצא כי החברה ביצעה עבודות בנייה ללא מנהל עבודה וזאת בהתאם לתקנות, דבר שפוגע בביטחות העובדים

אביב גוטר 12:5428.11.16
בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הרשיע את חברת הבנייה אפרידר בביצוע עבירות פליליות בתחום הבטיחות וקנס אותה ב-25 אלף שקל. במקביל, חייב בית הדין את החברה לחתום על התחייבות כספית בסך 58,400 שקל להימנע מביצוע עבירות למשך שלום שנים.

 

בהמשך לחקירה של מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית הוגש בפברואר 2014 כתב אישום כנגד חברת הבנייה אפרידר שממנו עולה כי באחד המיזמים בחולון לבניית בניין מגורים, לא הודיעה החברה למפקח העבודה האזורי על מינוי מנהל עבודה וזאת בניגוד לתקנות הבטיחות בעבודה. בביקור שערכו מפקחים מטעם מחוז ת"א-מרכז במשרד הכלכלה בשנת 2011 נמצא כי במקום מתבצעות עובדות בנייה ללא הנהלה ישירה ומתמדת של מנהל עבודה.  

ארכיון ארכיון צילום: אוראל כהן

 

בעקבות הביקור הוצא צו בטיחות שאסר ביצוע כל עבודות הבנייה באתר עד שימונה מנהל עבודה בהתאם לתקנות.

 

בית הדין ציין כי יש להתייחס לעבירות על פקודת הבטיחות כאל עבירות כלכליות, זאת מאחר שביסוד המחדר עומד אינטרס כספי ורצון לחסוך בעלויות. בהמשך הודגשה חשיבות מינוי מנהל עבודה ומסירת הודעה על זהותו מיד מרגע המינוי וזאת כדי לשמור על בטיחותם של כלל העובדים באתר ומניעת מצב שבו נזרקת האחריות מגורם אחד למשנהו.

 

בית הדין ציין כי ריבוי תאונות העבודה באתר הבנייה הפך למכת מדינה באופן שי בו כדי לצדיק החמרה בענישה גם כאשר מדובר במעשה או מחדר אשר לא גרם כשלעצמו לסכנה ברורה ומידית לעובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x