$
חדשות נדל"ן

עיריית ת"א אישרה לדניה סיבוס להקים מחדש את חניון הברזל

על פי ההודעה, ניתן לחברה אישור עקרוני להקים מחדש את החניון שתקרתו קרסה חודשיים לפני תום עבודות הבנייה. שני הצדדים מנהלים דיונים על תנאי ההסכם, כאשר טרם ברור מה יהיה תאריך פתיחת החניון

אביב גוטר 12:1120.11.16
כחודשיים לאחר קריסת חניון הברזל ברמת החייל בתל אביב דיווחה הבוקר (א') דניה סיבוס כי עיריית תל אביב אישרה לה באופן עקרוני להקים מחדש את החניון. בהתאם לכך שני הצדדים מנהלים דיונים על תנאי ההסכם שנחתם בין דניה סיבוס לבין עיריית תל אביב ואחוזת החוף כאשר לא ברור מה יהיה תאריך פתיחת החניון.

 

במכרז להקמה ותפעול החניון זכתה אפריקה ישראל נכסים שהעבירה את עבודות הבנייה לחברת הביצוע דניה סיבוס, שתי החברות הן חברות בנות של אפריקה ישראל השקעות. אפריקה התחייבה לתכנן להקים ולתפעל את החניון לתקופה של 20 שנה, וכעת לא ברור האם העיכוב שנוצר כתוצאה מהקריסה יקטין את תקופת הפעלת החניון מידיה של אפריקה, וגם בנושא זה מתקיימים דיונים בין הצדדים.

 

החניון לאחר הקריסה החניון לאחר הקריסה צילום: לימור מרדי-טילבור

 

במקביל לדיונים וחתימת הסכם חדש מול העירייה, דניה תצטרך להגיש בקשה חדשה להיתר בנייה, דבר שעשוי לקחת מספר חודשים. עם זאת משך הבנייה לא צפוי להשתנות ועשוי לערוך כשנתיים.

 

בספטמבר השנה, כחודשיים לפני תום עבודות הבנייה להקמת חניון הברזל, קרסה התקרה של הקומה העליונה שגררה קריסות של התקרות שמתחתיה. כתוצאה מהקריסה נהרגו 6 פועלים ו-24 נפצעו. חניון הברזל כלל 4 קומות תת קרקעיות ותוכנן להכיל כ-540 מקומות חניה בשטח של 17 אלף מ"ר כאשר קומת הרצפה מעל החניון תוכננה כהמשך לפארק הירקון שיתחבר למרכז העסקים רמת החייל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x