$
חדשות נדל"ן

עובדי אורתם סהר: "מתנגדים נחרצות למכירת החברה לעמוס לוזון"

במכתב שהעבירו העובדים לבית המשפט נכתב כי מכירה לקבוצת לוזון "לא תתרום אפילו שקל לחברה"; ההצעה המובילה מבחינת הנאמן היא זו של רענן אלוני

דותן לוי 19:2614.11.16

עובדי אורתם סהר, חברת הבנייה שנמצאת בהקפאת הליכים, מתנגדים נחרצות למכירת החברה לאיש העסקים עמוס לוזון, כך עולה ממכתב ששלחו העובדים לביהמ"ש המחוזי בתל אביב. המכתב נשלח כחודש לאחר שביהמ"ש אישר את הקפאת הליכים, אך מאז לא הושג פתרון לחברה, כולל מכירתה לגורם שלישי. בשלב זה עומדות שתי הצעות רלוונטיות על השולחן, זו של לוזון וזו של קבוצת ארז מרווה ברשות רענן אלוני, שנחשבת כהצעה המועדפת בשלב זה בעיקר על ידי הנאמנים.

 

במכתב ציינו העובדים, כי עיון בגוף הבקשה של לוזון מעלה כי מהות ההתקשרות היא "מכירת פעילות ומסירת הפרוייקטים הרווחיים של חברות הקבוצה, תוך שמירה ללוזון האפשרות למכור פרוייקטים מפסידים או למכור פרוייקטים אחרים מתחום היזמות, מבלי שקבוצת לוזון תורמת אף לא שקל אחד לרפואה לטובת חברות הקבוצה", לשון המכתב.

 

בתוך כך, מבדיקת "כלכליסט" עולה כי בקרב הנאמנים עו"ד שאול ברגרזון ולרו"ח יזהר קנה הנטיה היא שלא לקבל את הצעתו של לוזון שהציעה את ניהול הפרויקטים מבלי להתחייב על הזרמת כספים לקבוצה. עקב כך ההצעה של אלוני שהינה הנדיבה ביותר עד כה הפכה למועדפת על הנאמנים. ההצעה כוללת הזרמת 70 מיליון שקל בתשלומים שנתיים, 20 מיליון שקל במזומן וכן הזרמה של 30% מהרווחים שיתקבלו עבור הפרויקטים מעל לסכום של 200 מיליון שקל. עוד מציע אלוני להזרים 25% מתקבולים אפשריים בגין תביעות שהגישה החברה.

 

אמיר נחום, בעלי אורתם סהר בישיבת מחזיקי האג"ח בחודש שעבר אמיר נחום, בעלי אורתם סהר בישיבת מחזיקי האג"ח בחודש שעבר צילום: אוראל כהן

 

בתוך כך עולה, כי יתר ההצעות שדווחו עד כה נחשבות ל"בלתי רציניות", מבחינת הנאמנים. כך למשל הצעתם של אפי קפיטל ועמרם אברהם הייתה להערכת נמוכה מידי, ויתר ההצעות שהועלו נותרו בשלב ההתעניינות וכלל לא גובשו לכדי הצעה רצינית שהועברה לנאמנים.

 

בהמשך המכתב איימו העובדים כי סבלנותם לזמן הרב שנדרש לגיבוש הסדר לחברה עומדת לפקוע בשל "ההמתנה מורטת העצבים והעננה המרחפת מעל עתיד התעסוקתי וקטיעת מקור פרנסתם היחידי", כלשונם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x