$
חדשות נדל"ן

נאמני אורתם סהר לביהמ"ש: יש מגעים עם משקיעים נוספים - ממליצים להאריך את ההקפאה

בדו"ח מסכם שהגישו הנאמנים פורטו הפרויקטים והחובות של אורתם לנושים; לפי הנאמנים, לחשבון הקפאת ההליכים הופקדו היום 9.1 מיליון שקל, מתוכם 3.3 מיליון שולמו לעובדים; הערכה: מחזור פעילות של 20 מיליון שקל וגבייה חודשית של מיליון שקל יאפשרו את המשך פעילות החברה בשלב זה

דותן לוי 20:3513.11.16

דו"ח ראשון של נאמני אורתם סהר, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה, הופקד היום (א') לידי נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין. הדו"ח מתאר בפירוט את מצבה של החברה ובסיכומו המליצו הנאמנים על הארכת הקפאת ההליכים והמשך הפעלת החברות ככל שניתן, וזאת על מנת לאפשר לאורתם סהר להימכר כעסק חי.

 

לפי הנאמנים, עד כה אותרו בחשבונות החברה השונים כ-9.1 מיליון שקל ומתוכם שולמו 3.3 מיליון שקל לעובדים. עיקר עבודתם של הנאמנים עד כה הייתה בריכוז הנתונים על הפרויקטים השונים, בחינת כל פרויקט והיכולת לחדש את העבודה בו וכן בחינת הצעותיהם של אלה המבקשים לרכוש את החברה.

 

בין השאר הועסקו על ידם משרד רו"ח שמעון הייבלום והשמאי אוהד דנוס ממשרד דנוס-כהן שמאי מקרקעין בע"מ, כמו כן, עד כה המשיכו בביצועם של שלושה פרויקטים - שניים של חברת רייסדור בחריש ואחד משותף לאורתם ולאלקטרה - מגדל אסותא בת"א.

אמיר נחום בישיבת מחזיקי האג"ח של אורתם סהר אמיר נחום בישיבת מחזיקי האג"ח של אורתם סהר צילום: אוראל כהן

 

לפי דו"ח הנאמנים, השלמת הביצוע של כל פרויקט תתנהל כמשק סגור, לכל פרויקט יהיה חשבון בנק נפרד, כאשר כל פרויקט נושא את עצמו ואינו גרעוני. כמו כן, החשיפה לחילוט ערבויות הביצוע תקטן ל-50% לכל היותר בכל פרויקט בגין הביצוע - מה שיביא בסופו של יום לחסכון בהיקף הנשיה המובטחת בחברות ועם השלמת הבדק יופחתו הערבויות הבנקאיות שהונפקו עבורן.

 

עוד ציינו הנאמנים, כי הם במגעים מול מזמיני עבודה אחרים במטרה לחדש עבודות בפרויקטים נוספים ולהערכת הנאמנים הסדרים מסוג זה ייתכנו בשורה של פרויקטים. במסגרת הדו"ח הייתה התיחסות לנושא הבדק בדירות שבנייתן הסתיימה. לאורתם למעלה מ-4000 יחידות דיור שמצויות בשלב הבדק, ובנוסף פרויקטים בתחומי הבנייה הציבורית והתשתיות. בסך הכול, ערבויות הטיב שהנפיקו הבנקים עומדות כיום על כ-95 מיליון שקל, עלות מחלקת הבדק כיום הינה כמיליון שקל בממוצע לחודש כולל תשלומים לקבלני משנה, ובשלב זה מוצע להמשיך במתן שירותי הבדק כך שימנע חילוט ערבויות וזאת לתקופה של שלושה חודשים, שבמהלכם תיבחן הסוגייה.

 

חשש לעזיבה מאסיבית של עובדים

 

בחברת אורתם סהר הנדסה הועסקו כ-135 עובדים, בחברת אורתם תשתיות הנדסה הועסקו כ-19 עובדים, ובחברת מליבו בניה הועסקו כ-172 עובדים. נכון למועד הגשת הדו"ח התפטרו כ-5% מהעובדים בחברות. הנאמנים ציינו, כי בשל תקופת ההמתנה וחוסר הבהירות בנוגע לעתיד, ישנו חשש לעזיבה מאסיבית של עובדי החברות שחיוניים להצלחת הבראתן של החברות, אך יחד עם זאת כתבו בדו"ח כי חלק מהפרויקטים לא יבוצעו על ידי החברה בהמשך ויהיה צורך לשקול את המשך העסקת העובדים שעבדו בהם ואנשי המנהלה והמטה בהתאם. כמו כן נכתב, כי "משיקולי התייעלות ממילא אין צורך בהעסקה של כלל העובדים שהיו בחברות ערב מתן צו ההקפאה".

 

הנאמנים עסקו גם בסוגיית המעבר של החברה למגדל בסר 4. כיום ממוקמים משרדי החברה במבנה ברחוב ביאליק ברמת גן, שמושכר עד לסוף 2016 ובהמשך תכננו לעבור למשרדים חדשים בשטח של 2,400 מ"ר בקומות, אך לפי הנאמנים "אין בסיס כלכלי למעבר למגדל ב.ס.ר 4". כמו כן העריכו הנאמנים, כי התייצבות מחזור הפעילות בפרויקטים על כ-20 מיליון שקל לחודש החל מחודש ינואר 2017 וכן גבייה בהיקף מינימלי של כ-1 מיליון שקל לחודש בגין חובות עבר והמשך שירותי ניהול בפרוייקט אסותא, תאפשר תקציב הפעלה של כ-3 מיליון שקל לחודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x