$
חדשות נדל"ן

אהוד ברק יכול להירגע: ביהמ"ש אישר לאורתם סהר להשלים את מגדל אסותא בת"א

נשיא המחוזי איתן אורנשטיין נענה לבקשת נאמני החברה להמשיך בבניית הפרויקט היוקרתי, שרה"מ לשעבר רכש בו 5 דירות, לצד גליה מאור ואלי יונס. במקביל הגישו עובדי אורתם סהר לביהמ"ש בקשה להבטחת שכרם השוטף

אמיתי גזית 19:3512.11.16

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין אישר ביום חמישי לאורתם סהר, המצויה בהקפאת הליכים, להשלים את בניית פרויקט אסותא וילג' בתל אביב. בכך נענה אורנשטיין לבקשת נאמני החברה - עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה.

 

אסותא וילג' הינו פרויקט יוקרתי ברחוב ז'בוטינסקי בלב הצפון הישן של תל אביב. הפרויקט מוקם על ידי קבוצת רכישה שארגנה חברת "העיר החדשה" לבניית מגדל מגורים ובו 158 דירות ב-26 קומות, ושני מבנים לשימור. בעבר פורסם כי בין חברי הקבוצה נמצאים גם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שרכש 5 דירות בפרויקט, גליה מאור ואלי יונס.

על פי הבקשה שהגישו הנאמנים, הפרויקט מבוצע במסגרת הסכם בין אורתם סהר לאלקטרה בנייה, ממומן מחשבון משותף לשתי החברות בבנק לאומי, ואינו דורש מימון שוטף מקופת הקפאת ההליכים.

 

הנאמנים הגיעו להסכמה עם אלקטרה כי זו תמשיך בביצוע הפרויקט ללא דיחוי, לאחר אישור בית המשפט. משום שכל תשלומי פרויקט זה ישולמו מהחשבון המשותף, אורתם סהר לא תידרש להעמיד כל מקור כספי למימונו. עוד הוסכם כי בחודשיים הקרובים החברות יחלקו ביניהן רווחים מהפרויקט בכ-250 אלף שקל לכל אחת.

 

אהוד ברק. רכש במתחם 5 דירות אהוד ברק. רכש במתחם 5 דירות צילום: עמית שעל

 

 

בתוך כך, לקראת הדיון הצפוי להתקיים ביום חמישי הקרוב בעניינה של אורתם סהר, הגישו עובדי החברה באמצעות עו"ד חיות גרינברג ועו"ד אורון קרן, בקשה להבטחת שכרם השוטף. על פי הבקשה, נאמני החברה הודיעו ל-350 העובדים כי אינם מתחייבים לשלם להם שכר שנצבר לזכותם מיום ההחלטה על הקפאת ההליכים, ב-26 באוקטובר ואילך. "חוסר הוודאות המשווע שבו מצויים העובדים, מבלי לדעת אם שכר נובמבר ישולם להם, יוצר תסיסה", נכתב בבקשה.

 

העובדים חוששים כי הם נופלים בין הכיסאות מאחר שהם יכולים להגיש תביעת חוב רק עבור שכר שלא שולם להם עד המועד שבו הוחלט על הקפאת ההליכים, ואילו דמי אבטלה יוכלו לדרוש רק ממועד ההתייצבות בלשכת התעסוקה. מכאן הפחד כי לא יקבלו לעולם שכר עבור עבודתם בימים שחלפו מאז נכנסה החברה להקפאת הליכים. לאור זאת העובדים מבקשים מבית המשפט להורות לנאמנים לשאת בתשלום שכרם עד לסיום העסקתם, וכן להוציא לחל"ת עובדים שאינם נחוצים, אך יתכן שיהיו נחוצים בעתיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x