$
חדשות נדל"ן

אלונים מצטרפת למירוץ לרכישת אורתם סהר

לאחר שהבוקר פורסם ב"כלכליסט" כי החברות אפי קפיטל ועמרם אברהם הגישו הצעותיהם לרכישת החברה שקרסה מצטרפת עתה גם החברה בבעלות היזם רענן אלוני, יו"ר מליבו לשעבר

דותן לוי 15:0901.11.16
חברת אלונים בבעלות היזם רענן אלוני אשר שימש בעבר כיו"ר מליבו (חברה בת של אורתם סהר) צפויה להגיש הצעה לרכישת חברת אורתם סהר כעסק חי ולהמשיך את סיום הפרויקטים הקיימים. בחברה כבר נפגשו עם הנאמנים ויעבירו היום מתווה לרכישת מניות כל פעילות החברה. את חברת אלונים מייצגים עו"ד יעקב אלסטר וחן אמסטר ממשרד י.אמסטר ושות'

 

הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי הצעה נוספת לאורתם סהר הועברה לנאמנים על ידי החברות אפי קפיטל ועמרם אברהם. כמו כן התעניינו ברכישת החברה לאחרונה החברות: אאורה, וקבוצת גבאי. למרות אזכור שמה של חברת אזורים כרוכשת פוטנציאלית, בחברה הבהירו היום כי הם לא מעוניינים ברכישת חברת אורתם סהר.  

בכוונת אלונים להגיש הצעה לפי מחיר שבשלב זה הם מסרבים לחשוף, כאשר במקביל יקבע עם הנאמנים שיעור רווח מסוים בפרויקטים של הביצוע והפרויקטים היזמיים ומעבר לרווח שנקבע כל רווח נוסף יועבר לידם. במידה והרכישה תאושר בכוונתם למנוע את חילוט הערבויות ולבצע את מרבית הפרויקטים, אך לשם כך נדרשת בחינה אשר צפויה להימשך כשבוע לכל הפרויקטים של אורתם סהר. בחינת דוחות האפס וההסכמים בכל הפרויקטים צפויה לספק תמונה לגבי פרויקטים רווחיים שניתן להמשיך ולבצע מהנקודה שבה הופסקו, וכן לגבי פרויקטים שלצורך השלמתם תידרש הזרמה של כספים נוספים. במקרה כזה ידרש היזם בהתאם להבנות שיושגו איתו להוסיף כסף על מנת לסיים את הפרויקט. במקרה של קבוצות רכישה מדובר במצב בעייתי יותר היות והכסף יוצא ישירות מכיסם של חברי הקבוצה, מה שצפוי ליקר עבורם משמעותית את עלות הדירה הסופית.

 

אלוני, שמבקש לרכוש את החברה מכיר את פעילותה של אורתם סהר וחלק מעובדיה כחלק מפעילותו בעבר כיו"ר מליבו, ולכן מעריך כי יש לו יתרון יחסי על יתר ההצעות.

 

אלונים היא חברה יזמית ומבצעת הפועלת בראש העין, אזור, ירושלים ות"א. תוכנית החברה לרכישה היא להרחיב את חברת אלונים באמצעות אורתם סהר.

 

 

רענן אלוני רענן אלוני

בטל שלח
    לכל התגובות
    x