$
חדשות נדל

צפו: כך תיראה כיכר דיזנגוף החדשה

העבודות להחזרת כיכר דיזנגוף למפלס הרחוב יחלו במהלך חודש נובמבר, ויסתיימו בסוף 2017. ומה עם מזרקת המים והאש של אגם?

אמיתי גזית 15:1227.10.16
העבודות להחזרת כיכר דיזנגוף למפלס הרחוב יחלו בעוד חודש, בשלהי נובמבר, ויסתיימו בסוף 2017, כך עולה מהודעה של עיריית תל אביב. עם זאת בעירייה מסייגים את לוח הזמנים בו נקבו ומדגישים כי הוא תלוי באישור משרד התחבורה. להודעה צורף סרטון המדמה את הכיכר החדשה, ומאפשר בפעם הראשונה להתרשם ממראה הרחוב עם סיום העבודות.

 

בפרויקט שעלותו 60 מיליון שקל תיהרס הכיכר המוגבהת, התשתיות יטמנו מתחת לפני הקרקע, תוקם כיכר במפלס הכביש, והמדרכות יורחבו. ומה עם מזרקת מים ואש של אגם? עליה העירייה לא מוותרת ומתחייבת כי לאחר פירוקה תקים אותה בלב הכיכר החדשה.

 

 

העבודות יבוצוע בשלושה שלבים, תוך עדכון התושבים ובעלי העסקים.

 

שלב א' - כולל עבודות מקדימות להנמכת הכיכר והעתקת שוק העתיקות לכיכר גבעון, יבוצע במהלך אוקטובר ונובמבר. כל זאת מבלי שתיווצר הפרעה לתנועה או למעבר הולכי רגל.

 

שלב ב' - כולל את העתקת פסל אגם והריסת הכיכר, צפוי להתחיל בסוף נובמבר ולהימשך כעשרה ימים ברציפות. בשלב זה ייסגר האזור לתנועה למשך כשבועיים, תוך מתן אפשרות גישה להולכי רגל, לעסקים ולבתי המגורים.

 

שלב ג' - הקמת הכיכר החדשה וביצוע עבודות התשתית, צפוי להתחיל בדצמבר 2016 ולהימשך כשנה. במהלך תקופה זו תפעל התנועה כסדרה ולכל משך ביצוע העבודות יישמר מעבר הולכי רגל בטיחותי ונגיש לכלל בתי העסק באזור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x