$
משפט

בנק לאומי: "קבוצת אורתם סהר מצויה בערבוביה מוחלטת"

כך טענו בבנק לקראת הדיון היום בבקשת חברת הנדל"ן הקורסת להגנה זמנית מנושיה. חובות אורתם סהר לבנק לאומי מסתכמים ב-63 מיליון שקל, כשסך חובות הקבוצה מוערכים בכמיליארד שקל

תומר גנון ונעמי צורף 14:0726.10.16

"הבקשה להקפאת הליכים מציגה תמונה חמורה של ערבוב מוחלט בין החברות בקבוצת אורתם-סהר, באופן אשר תגיע העת לבררו עד תום". כך כתב בנק לאומי בתגובה שהגיש אתמול (ג') לבקשה להגנה זמנית מנושיה שהגישה חברת אורתם סהר, שבשליטת אמיר נחום. זאת לקראת הדיון שנקבע להיום (ד') בשעה 13:00 בבית המשפט המחוזי בת"א בפני שופט איתן אורנשטיין.

 

על פי בקשת ההקפאה, אורתם-סהר הנדסה מחזיקה בשרשור ב-9 חברות שונות בתחום ייזום הפרויקטים והתשתיות. החובות וההתחייבויות של החברות בקבוצה עומדים על כמיליארד שקל: כ-300 מיליון שקל למחזיקי אג"ח, כ-216 מיליון שקל לספקים וקבלני משנה וכ- 433 מיליון שקל ערבויות פיננסיות, ביצוע, טיב וחוק מכר.

 

"בקשת ההקפאה של אורתם-סהר ממשיכה בערבוב, ומציגה כמקשה אחת חובות בקשר לחברות שונות, שעבודים של חברות שונות וערבוב מוחלט באשר לפעילות", נכתב בתגובת לאומי, המיוצג על ידי עוה"ד חגי אולמן ונועה סולומון. "לא מתקבל על הדעת כי בבקשה ובתוכנית ההפעלה, לא תבצע הפרדה מוחלטת בין החברות, נכסיהן והחובות בגינן". לאומי הוסיף כי הוא "מתנגד מכל וכל לערבוב ודורש הפרדה מוחלטת בין החברות".

 

ישיבת מחזיקי אג"ח של אורתם סהר, אתמול ישיבת מחזיקי אג"ח של אורתם סהר, אתמול צילום: אוראל כהן

 

על-פי התגובה שהגיש הבנק, חובותיה של אורתם-סהר כלפיו מסתכמים ב-63 מיליון שקל בגין ערבויות. בנוסף, העמיד הבנק אשראי למשכנתאות בהיקף של 224 מיליון שקל ל-5 קבוצות רכישה שבהן אורתם סהר או חברת הבת מליבו בניה בע"מ הן קבלן מבצע.

 

לאומי ממשיך לבקר את הבקשה שהגישה החברה באמצעות עוה"ד יוסי מנדלבאום ועיינה וקסלר ממשרד עוה"ד ליפא מאיר ושות', וטוען כי היא "לקונית וחסרה בנתונים באופן קיצוני". לדבריו היא אינה כוללת נתונים לגבי מצב הפרויקטים השונים, שיעורי הביצוע ועלויות כספיות הנדרשות לצורך השלמת הפרויקטים וביטול הערבויות או תזרים מזומנים צפוי מהפרויקטים.

 

עם זאת, הבנק הודיע שלא יתנגד לבקשה להקפאת ההליכים, והציע מתן צו ל-30 יום בהם ידרשו הנאמנים להציג תמונה ברורה הכוללת הגנה על זכויות הנושים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x