חדשות נדל"ן

כחלון: "חברי הקואליציה יבחרו אם להצטרף ללפיד שמגן על האלפיון העליון"

הקרב על מיסוי דירה שלישית מתחמם: שר האוצר ענה לראש הממשלה שאמר אתמול כי יימנע מלהצביע על החוק - מאחר שבבעלותו שלוש דירות; נתניהו כבר תמך בחוק - במסגרת ההצבעה על התקציב וחוק ההסדרים

רוני זינגר 12:3325.09.16
שר האוצר משה כחלון השיב לאמירת ראש הממשלה בנימין נתניהו לפיה יימנע מהצבעה בנוגע למיסוי דירה שלישית. כחלון פרסם פוסט בדף הפייסבוק שלו היום (א') בו כתב: "חברי הקואליציה יצטרכו לבחור אם הם תומכים בהחלטה שמסייעת לזוגות הצעירים ולמעמד הביניים או מצטרפים ליאיר לפיד שמגן על האלפיון העליון. המטרה בתוכנית הדירה השלישית היא לפנות דירות ולהגדיל את ההיצע".

 

כחלון כתב את הדברים ברקע להתבטאותו של רה"מ נתניהו, שאמר אמש בראיון לחדשות 2 כי יימנע מהצבעה על מיסוי דירה שלישית מאחר שבבעלותו שלוש דירות, ולכן הוא מצוי ניגוד עניינים. ברקע, במשרד האוצר הופתעו בסוף השבוע מאמירתו של נתניהו על ניגוד העניינים שכן ידעו עד אותו הרגע על תמיכתו במיסוי זה. גם במשרד ראש הממשלה התבטאו בשבועות האחרונים בעד החוק ותמכו בו.

 

יצוין כי כאשר עלה החוק בממשלה, במסגרת הצבעה על תקציב המדינה וחוק ההסדרים, הצביע בעדו נתניהו ולא פירט דבר אודות ניגוד העניינים.

 

מימין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון מימין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון צילום: אמיל סלמן

 

לנתניהו שני נכסי נדל"ן בבעלותו המלאה - הווילה בקיסריה ודירה ברחוב עזה. בנוסף הוא מחזיק בדירה בבעלות משותפת עם אחיו אותה קיבל בירושה מהוריו, וכך גם מחזיקה רעייתו שרה נתניהו, בדירה בבעלות עם אחיה, שקיבלה בירושה מהוריה.

 

אמש הודיעה שרת המשפטים איילת שקד כי אין כל ניגוד עניינים בנושא זה: "שרים וחברי כנסת בעניין רוחבי וכללי כמו מיסוי, לא נמצאים בניגוד עניינים. אפנה ליועמ"ש שיבהיר זאת, אסור לנטרל נבחרי ציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x