$
חדשות נדל"ן

ירושלים קונסת בעלי דירות רפאים, אך מאשרת בניית פרויקטים לפי דרישותיהם

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ירושלים צפויה לדון היום בפרויקט מתחם בנין, המתאפיין בדירות רבות בבעלות תושבי חוץ אשר עומדות ריקות במרבית ימות השנה

דותן לוי 08:0920.09.16

עיריית ירושלים קונסת את בעלי דירות הרפאים, אבל ממשיכה לאשר בנייה שתתאים להם. ירושלים הצהירה על מלחמה בתופעת דירות הרפאים, המוחזקות בעיקר על ידי תושבי חוץ, והחלה לגבות מבעליהן ארנונה כפולה, אך במקביל הוועדה המקומית ממשיכה לקדם במרכז העיר בניית דירות גדולות ההולמות את דרישותיהם של אותם תושבי חוץ.

 

 

 

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ירושלים צפויה לדון היום בפרויקט מתחם בניין, שאמור לכלול 330 דירות שרבות מהן יהיו בגודל של כ־120 מ"ר. המתחם ממוקם במרכז העיר בין הרחובות יפו והנביאים, המתאפיין בדירות רבות בבעלות תושבי חוץ אשר עומדות ריקות במרבית ימות השנה. הפרויקט, שנבנה מכספי העיזבון של אלברט בנין ומנוהל על ידי עו"ד אריה נח כנאמן, יכלול שני מגדלים בני 28 ו־30 קומות, שני בניינים בני 8 קומות בעירוב שימושים ומגדל נוסף בעירוב שימושים של מלונאות מסחר ומגורים בן 26 קומות.

 

בדיון בוועדה המקומית היו שטענו שהדירות גדולות מדי לאזור המרכז היקר, וצפויות לשמש בעיקר את תושבי החוץ. בירושלים יש על פי הערכה כ־5,000 דירות רפאים, ועל פי בדיקה שביצעה בעבר העירייה, מרביתן בגודל ממוצע של 130 מ"ר. זאת לעומת דירות בגודל ממוצע של 95 מ"ר שנרכשו על ידי ישראלים. עופר ברקוביץ, סגן ראש העיר, אמר: "אפעל בוועדה המחוזית לשינוי ההחלטה ולהקטנת ממוצע גודל הדירות בפרויקט".

 

 

צילום אווירי של ירושלים צילום אווירי של ירושלים צילום: אלכס קולומויסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x