שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

כחלון בוחן פטור ממס שבח לבעלי יותר מ־3 דירות שימכרו אותן בהקדם

לפי האפשרות, הפטור יינתן במסגרת הוראת שעה, ולא בחקיקה, כך שלאחר כשנתיים-שלוש יהיה ניתן לבטלו. ההטבה מוערכת במאות אלפי שקלים לכל בעל דירה שיימכור

רוני זינגר 08:3313.09.16
שר האוצר משה כחלון בוחן אפשרות להעניק פטור ממס שבח לבעלי דירה שלישית ומעלה שיבחרו למכור אותן כדי שלא לשלם עליהן מס. מדובר על מתן פטור ממס שבח שיינתן במסגרת הוראת שעה, ולא בחקיקה, כך שלאחר כשנתיים-שלוש יהיה ניתן לבטל את הפטור. מטרת הפטור היא לאפשר לבעלי דירה שלישית ומעלה, שעל פי הצעת החוק שמקדם האוצר ייאלצו לשלם מס על דירתם השלישית ומעלה, להיפטר מהדירות שבבעלותם בפרק זמן שייקבע. מדובר בהטבה שעומדת על מאות אלפי שקלים לבעל דירה, שיוכל לחסוך אותם בעת המכירה.

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: עומר מסינגר

 

מאז הוחלט על קידום החקיקה שתמסה דירה שלישית, בוחנים בלשכת כחלון תמריצים שיעודדו את בעלי הדירות למכור את נכסיהם. בסביבת כחלון מעוניינים לקדם את חוק מיסוי דירה שלישית כדי להגדיל את היצע הדיור ולא כדי להגדיל את גביית המס. על כן נבחנו אפשרויות העידוד שניתן יהיה לתת לבעלי דירות כדי שימכרו את נכסיהם.

 

אלא שלא רק עבור בעלי הדירות הפטור ממס שבח יהיה תמריץ. זוהי סוכריה פוליטית שכחלון יכול לתת לח"כים שלפי שעה מתנגדים להצעת החוק מעוררת המחלוקת שלו. רכז הקואליציה בוועדת הכספים, ח"כ מיקי זוהר, אמר אתמול כי אם ההצעה לפטור ממס שבח תתקבל, הרי שהוא יתמוך בהצעת החוק. לדברי זוהר היה זה הוא שהציע לכחלון את ביטול הפטור. "שר האוצר תומך בהצעה שלי, אבל אני מבין שזה עומד בניגוד לעמדת אנשי המקצוע שכל רצונם הוא הגדלת הקופה הציבורית", אמר.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x