שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

גלגולם של מגרשים: לא עבד במחיר למשתכן - ננסה בדירות להשכרה

פרויקט השכרה חדש בראשל"צ ייבנה בשני מגרשים ששווקו בעבר פעמיים בשיטת מחיר למשתכן - אולם נכשלו לאחר שלא הוגשה אף הצעה

אביב גוטר 17:4911.09.16
חברת דירה להשכיר ורשות מקרקעי ישראל הוציאו לשיווק פרויקט לבניית 180 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח בשכונת הרקפות בראשון. במסגרת הפרויקט יקים היזם שיזכה במכרז 2 מגדלים זהים בני 23 קומות כאשר ייתכן והעירייה תאשר להוסיף יחידות דיור נוספות על השטח הקיים במסגרת תקנת שבס (שמאפשרת להוסיף עד 30% דירות נוספות בשטח הקיים, כלומר להקטין את הדירות או לבצע בנייה צפופה יותר - א"ר) 

 

המכרז ישווק במודל הסטנדרטי של דירה להשכיר, לפיו יושכרו הדירות לתקופה מינימלית של 20 שנה, כאשר 25% מהן יושכרו לזכאי משרד הבינוי והשיכון במחיר מפוקח הנמוך בכ-20% ממחירי השכירות בשוק החופשי. לאחר תקופת השכרה של 20 שנה, יהיה רשאי היזם למכור את הדירות בשוק החופשי.

 

הפרויקט ייבנה בשכונת הרקפות, שכונה שתוכננה על רשות מקרקעי ישראל ותכלול בסיום הבנייה כ-1,400 יחידות דיור. פרויקט ההשכרה ייבנה בשני מגרשים ששווקו בעבר פעמיים בשיטת מחיר למשתכן אולם נכשלו לאחר שלא הוגשה אליהן אף הצעה. שיטת המכרזים במחיר למשתכן, בה נהוג כי הזוכה הוא זה שהציע את המחיר הנמוך ביותר למ"ר, לא התאימה למגרשים הללו ולכן הוחלט להעביר אותם לידי דירה להשכיר על מנת שזו תשווק בהם דירות להשכרה ארוכת טווח.

הדמיה של הפרויקט המתוכנן הדמיה של הפרויקט המתוכנן הדמיה: 3Ddesign

 

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, אמר: "תוכנית ׳דירה להשכיר ברקפות׳, תאפשר למי שחפצים לגור בלב אזור הביקוש, לעשות כן במודל של שכירות ארוכת טווח. תכניות כמו ׳הדסה הקטנה׳, המשתלה ואלנבי, וכן הפרויקטים בחיפה, הרצליה, רמת השרון, תל אביב, גן יבנה ושוהם, מגדילים את היקף יחידות הדיור להשכרה ויוצרות אלטרנטיבה אטרקטיבית לטווח ארוך. ביחד עם המאמצים הגדולים שמשקיעים שר האוצר ומטה הדיור הממשלתי, נוכל לראות כבר בתקופה הקרובה פתרונות דיור לאלפי זכאים וזוגות צעירים".

 

לוי ציין כי בזמן הקרוב תפרסם החברה מכרזים באזורי ביקוש נוספים, תוך מתן דגש על תכנון ובנייה איכותיים ודגש על קיימות ובנייה ירוקה, בהיקפים משמעותיים, ותוך חיסכון משמעותי במשך הבנייה ובעלויותיה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x