$
חדשות נדל"ן

הבולדוזר עולה: החלה הריסת אצטדיון בלומפילד

עבודות ההריסה יימשכו כחודש ולאחר מכן יחלו שיקום המבנה והגדלת מספר מקומות הישיבה באצטדיון לכ-29 אלף מקומות; עלות השדרוג: כ-315 מיליון שקל

דותן לוי 16:1008.08.16

עיריית תל אביב החלה הבוקר (ב') בעבודות ההריסה של אצטדיון בלומפילד לקראת שדרוגו בהמשך בעלות של כ-315 מיליון שקל. ההריסה, שצפויה להימשך כחודש, תעשה בחלקו החיצוני של האצטדיון ולאחריה יחל בהדרגה תהליך שיקום המבנה הקיים ושדרוגו.

 

במסגרת השדרוג הנחה ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי להגדיל את מספר מקומות הישיבה באצטדיון מ-24 אלף מושבים שתוכננו בתכנית הראשונית לכ- 29 אלף מקומות ישיבה. באצטדיון הישן היו 14 אלף מקומות ישיבה בלבד. התכנון החדש, ישמר את המאפיינים הייחודיים של האצטדיון, הכוללים את היציעים הבנויים כ-BOWL שתורמים לאווירה המיוחדת, כמו גם הקרבה לכר הדשא.

 

 

אצטדיון בלומפילד במהלך ההריסות אצטדיון בלומפילד במהלך ההריסות צילום: מוטי קמחי

 

במסגרת הליך ההריסה והשיקום, ייהרס החלק החיצוני של האצטדיון ותיבנה מעטפת חדשה, בחלקו הפנימי, רוב היציעים הקיימים ישופצו ויישארו על כנם, כאשר ייבנו שטחים חדשים מתחת ליציעים וייבנו מבנים נוספים כחלק מהיציע המערבי והיציע המזרחי. השדרוג יעמיד את האצטדיון בסטנדרטים המעודכנים של אופ"א, שיאפשר קיום משחקים בינלאומיים הן של נבחרת ישראל והן במפעלים האירופאיים. כמו כן יותקנו מספר רב של תאי שירותים, אמצעי הנגשה לנכים, מערכות הסעדה שונות ומועדוני מנויים ל-VIP.

 

התכנון כולל שיפור זוויות הראייה, זרימה טובה ובטיחותית של הקהל, עמדות צילום, אולפנים לשידורי טלוויזיה, מערכות תאורה, חדרי בקרה ואזורים ייעודיים לרכבי שידור. באזור השחקנים, המופרד הקהל, תוכננו ארבעה מתחמי מלתחות הכוללים, בין השאר, חדרי מאמנים, חדרי שופטים, בדיקות סמים, חדר רופאים ובקרים.

 

 

 צילום: מוטי קמחי

 

אצטדיון בלומפילד הוקם בשנת 1962, בסיוע תרומתם של האחים ברנרד ולואיס בלומפילד, על מקומו של מגרש "באסה" שהיה פעיל משנת 1949. המשחק הרשמי הראשון באצטדיון נערך באוקטובר 1962, ובו שיחקה הפועל תל אביב מול שמשון תל אביב. חודשיים לאחר מכן התארחה בבלומפילד בפעם הראשונה קבוצה מחו"ל, ס.ק אנסחדה ההולנדית ששיחקה מול הפועל תל אביב במשחק ידידות. ב-2013 אירח האצטדיון חלק מהמשחקים באליפות אירופה בכדורגל עד גיל 21 שנערכה בישראל. מלבד אירועי הספורט, הופיעו באצטדיון אמנים רבים ובהם ריהאנה, פיל קולינס, סיימון וגרפונקל, בלאק אייד פיז, ברברה סטרייסנד ואחרים. על ניהול האצטדיון מופקדת חברת היכלי הספורט תל אביב-יפו,

 

 

הדמיית אצטדיון בלומפילד המחודש הדמיית אצטדיון בלומפילד המחודש הדמיה: כפיר סיון

 

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, מסר: "אצטדיון בלומפילד יכפיל את מספר מקומות הישיבה ויעמוד בכל הסטנדרטים האירופאיים הנדרשים, תוך שמירה על מבנה הקערה המעניקה חוויית צפייה אולטימטיבית לאצטדיון הטוב במדינה. כפי שהבטחנו, אנחנו עומדים בזמנים ותוך כשנתיים יהיה לנו אצטדיון חדש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x