$
חדשות נדל"ן

עזריאלי רצתה להכפיל את קניון מלחה; הוועדה המקומית אישרה להוסיף רק 8,000 מ"ר

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ירושלים קיצצה לקבוצת עזריאלי עשרות אלפי מ”ר של שטחי מסחר שאותם ביקשה להוסיף לקניון מלחה כדי לשמור על מרכז העיר

דותן לוי 08:4326.07.16
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ירושלים קיצצה לקבוצת עזריאלי עשרות אלפי מ”ר של שטחי מסחר שאותם ביקשה להוסיף לקניון מלחה בעיר. ל”כלכליסט” נודע כי בתוכניות ראשוניות שעזריאלי הגישה לעירייה, היא ביקשה להגדיל את שטחי המסחר בכ־40 אלף מ”ר — יותר משטח המסחר הקיים בקניון, 36.5 אלף מ”ר. בסופו של דבר הוגשה בקשה רשמית להרחבת הקניון ב־14.8 אלף מ"ר, אולם הוועדה אישרה תוכנית לכ־8,000 מ"ר עיקריים של מסחר בלבד.

 

התוכנית נתקלה בוועדה בהתנגדות של מספר חברים ובהם סגן ראש העיר עופר ברקוביץ', מחזיק תיק מרכז העיר בעירייה. "אני שמח שהצלחנו לצמצם את היקפי המסחר בתוכנית של עזריאלי”, אמר ברקוביץ’. “את שטחי המסחר צריך לפתח תוך התחשבות בכוח הקנייה בעיר ובמצב העסקים הקטנים. יש להשקיע כמה שיותר במרכזי ערים, והרחבת המסחר בקניון היתה פוגעת בסוחרי העיר".

 

היום צפוי להתקיים דיון בהחלטה בוועדה המחוזית, אך היא כנראה לא תרחיב את היקף הזכויות במסחר. במקביל, אושרו לעזריאלי תוספות של כ־21.4 אלף מ"ר למשרדים ומלונאות, ו־33 אלף מ"ר להקמת בית דיור מוגן. בכוונת עזריאלי לדחות לעת עתה את הקמת מגדל המשרדים בעוד תחום הדיור המוגן הוגדר כחלק מאסטרטגיית הצמיחה של עזריאלי שהשקיעה כ־850 מיליון שקל ברכישה והקמה של מרכזי דיור מוגן.

 

קניון מלחה. פחות מסחר, יותר דיור מוגן קניון מלחה. פחות מסחר, יותר דיור מוגן צילום: חיים צח

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x