$
משפט

האם שלי נרקיס יעיד במשפטה של ענבל אור?

יזמת הנדל"ן מבקשת מביהמ"ש לזמן לעדות את מי שכונה "מלך השוק האפור", כדי להוכיח שהיא אינה במצב של פשיטת רגל וכי אין לפרק את קבוצת אור סיטי נדל"ן כפי שדורש המפרק הזמני; נרקיס ועורך דינו כבר הביעו את התנגדותם לזימונם לעדות

זוהר שחר לוי 13:2318.07.16

יזמת הנדל"ן ענבל אור מבקשת מבית המשפט לזמן לעדות את מי שכונה "מלך השוק האפור", שלי נרקיס, כדי להוכיח שהיא אינה במצב של פשיטת רגל וכי אין לפרק את קבוצת אור סיטי נדל"ן כפי שדורש המפרק הזמני.

 

 

 

בשבוע שעבר שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, אישר לאור דחייה נוספת בדיון בבקשת הפירוק של הקבוצה שבראשה עמדה. זאת, לאחר שבאי כוחה, עו"ד אוריאל זעירא ותמר פולק, טענו לטעויות בדו"ח המפרק הזמני של הקבוצה, עו"ד איתן ארז. עוד צוין על ידי עורכי הדין כי בכוונתם להגיע להסדר נושים וכי יש משקיע שמתעניין בקבוצה.

 

בשבוע הבא צפוי להתחדש הדיון בבקשתו של עו"ד ארז לפרק את החברות ולכנס את נכסיה של אור בטענה לחדלות פירעון. לקראת הדיון, מבקשת כעת אור לזמן לעדות את שלי נרקיס, את בא כוחו עו"ד מימון אביטן ואת עופר (רפאל) לוזון, מי שהגיש נגדה את הבקשה לפשיטת רגל.

 

שלושת העדים הללו עמדו במרכזו של סכסוך משפטי סביב דירת פנטהאוז בפרויקט מציצים שהיה בבעלות קבוצת אור סיטי נדל"ן. במהלך הדיונים בתיק "דירת המריבה" התברר כי אור, ימים ספורים בטרם נקלעה להליכי הפירוק, מכרה את אותה הדירה פעמיים – פעם אחת לנרקיס, כבטוחה להלוואה שנטלה ממנו ופעם נוספת ללוזון ששילם עבורה מקדמה של 3 מיליון שקלים.

 

בחודש שעבר, לאחר הליך גישור אצל השופטת בדימוס ורדה אלשיך, הגיעו הצדדים לפשרה לפיה נרקיס יקבל את הדירה בתמורה ל-18 מיליון שקל. על פי ההסדר, שקיבל תוקף של פסק דין על ידי השופט אורנשטיין על אף התנגדותה של אור, לוזון יקבל מנרקיס 2.25 מיליון שקל ויוותר על כל טענה באשר לזכויותיו בנכס.  

עו"ד איתן ארז, המפרק הזמני של נכסי ענבל אור עו"ד איתן ארז, המפרק הזמני של נכסי ענבל אור צילום: שאול גולן

 

עו"ד אביטן ולקוחו נרקיס כבר הביעו את התנגדותם לזימונם לעדות. לדבריהם, אין כל מקום לזמן אותם בעיקר משום שכל הטענות של אור בנוגע לסוגיית הדירה הזו נדחו זה מכבר על בפסק הדין שקיבל את הסדר הפשרה. מדובר, כך לדבריהם, "בניסיון נואל לפתוח מחדש לדיון מחלוקות שכבר נדונו ונדחו וכאשר מטרתה היחידה של הבקשה לעכב את בירור ההליך ככל הניתן".

 

"הבקשה לזמן לעדות", מוסיף בא כוחם של השניים, עו"ד דני רזניקוב בהתנגדותו לבית המשפט, "הוגשה בחוסר תום לב מובהק ומתוך ניסיון להטעות את בית המשפט... זו התנהלות חסרת תום לב קיצוני אשר, לא רק שאינה מנומקת אלא שמטרתה היחידה, הינה להסיט את האש מחברות הקבוצה, ולעכב בכל דרך אפשרית את בירור ההליך". לפי עו"ד רזניקוב, אין לאפשר לאור ולקבוצת החברות לעשות ככל העולה על רוחן ואין לאפשר זימונו ואת זימונו של נרקיס לעדות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x