$
חדשות נדל"ן

חולון: פרויקט ענק של תמ"א 38 יוצא לדרך בשכונת אגרובנק

430 דירות ייבנו במיזם התחדשות עירונית של 250 מיליון שקל. היזם: "לא שמעתי על רגולטור שבא לראות איך התושבים שם חיים. הפרויקטים האלה תקועים"

אמיתי גזית 09:1423.06.16

תוכנית ענק להתחדשות עירונית בשכונת אגרובנק בחולון, שתצא לדרך ביום שני הקרוב, היא פרויקט הבנייה המאושר הגדול ביותר בארץ במסגרת תמ"א 38־2 במסלול הריסה ובנייה מחדש.

 

במסגרתה ייהרסו שמונה בנייני רכבת שבהם 136 דירות וייבנו במקומם שמונה בניינים בני שבע קומות ו־430 דירות. לדברי יוסי לוינסקי, מבעלי השליטה ביזמת הפרויקט לוינסקי עופר, התקציב הכולל עבורו הוא כ־250 מיליון שקל, והשאיפה היא כי הבנייה תושלם ב־30 חודשים. עד עתה נמכרו כ־80% מ־150 הדירות שהוצאו למכירה.

 

הדמיית פרויקט אגרובנק חולון הדמיית פרויקט אגרובנק חולון הדמייה: 3dvision הדמיות ממוחשבות

 

על רקע אישור הפרויקט חוששים הקבלנים כי מדובר בשירת הברבור של תמ"א 38־2. כבר כמעט שנה פרויקטים דומים

רבים מתעכבים, וועדות מקומיות לא דנות בהם בשל חוות דעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, שקיצצה את זכויות הבנייה שניתנות ליזמים וכך גם את הרווחיות של אותם פרויקטים. לפני שבועיים פורסם ב"כלכליסט" כי תוכנית חדשה שאמורה לפתור את הבעיה מצויה לפני אישור.

 

לוינסקי מספר כי יש לו פרויקטים של תמ"א 38 בערים אחרות שהליך האישור שלהם נגרר יותר משלוש שנים. הוא מפנה ביקורת כלפי ראשי הערים: "תנשמו עמוק לפני שאתם תוקעים פרויקטים כאלה. אתם מדברים על תשתיות, חניה, צפיפות. לא שמעתי על רגולטור שנכנס לראות איך התושבים חיים". לוינסקי, המשמש גם כסגן נשיא התאחדות בוני הארץ, מסביר ל"כלכליסט" כי במקרה זה התוכנית התאפשרה משום שהם הצליחו לקבץ זכויות בנייה שמקנות תמ"א 38 ב' ותב"ע שאושרו במרוצת השנים בשטח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x