$
חדשות נדל"ן

דני עטר, יו"ר קק"ל, ועוד 15 תושבים מגן נר נדרשים לפנות שטחים שפלשו אליהם

פקחי רמ"י מצאו עשרות מקרי הסגות גבול ביישוב שלרגלי הגלבוע על קרקעות שבבעלות המדינה. מסיגי הגבול הגדילו את חצרותיהם ובנו עליהם בריכות שחייה, יחידות דיור, סככות, חניות פרטיות ועוד; ל"כלכליסט" נודע כי עטר סלל כביש גישה לחנייה הפרטית שלו בשטח ציבורי

אביב גוטר 14:4320.06.16
רשות מקרקעי ישראל נערכת לפעילות אכיפה ופינוי ל-16 מסיגי גבול ביישוב הקהילתי גן נר שבאזור הגלבוע. בין התושבים יו"ר קק"ל דני עטר, שכיהן בעבר כראש המועצה האזורית הגלבוע.

 

גן נר שוכן על שיפולי הר גיבורים (הפסגה המערבית של הגלבוע). בחודשים האחרונים איתרו מפקחי רמ"י עשרות רבות של מקרי הסגות גבול ביישוב על קרקעות שנמצאות בבעלות המדינה המיועדות לשמש כשטחים ציבוריים פתוחים, אולם מסיגי הגבול הגדילו את חצרותיהם ובנו עליהם בריכות שחייה, יחידות דיור, סככות, חניות פרטיות, מחסנים ומשרדים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי דני עטר סלל כביש גישה לחנייה הפרטית שלו בשטח ציבורי.

בריכת שחייה בגן נר שנבנתה על שטח ציבורי בריכת שחייה בגן נר שנבנתה על שטח ציבורי צילום: רשות מקרקעי ישראל

 

ברמ"י מציינים כי מדובר בשלב הראשון לאכיפה לפיו הוגשו התראות למסיגי הגבול לפנות את הקרקע בעצמם, ואם לא יעשו כן יפונו בהתאם לחוק. בעקבות ההתראות שנשלחו פנו חלק מהפולשים למפקחי רמ"י והודיעו על כוונתם לפנות את הפלישות ואחד מהם כבר פינה את יחידות הדיור שהציב בסמוך למגרש שבבעלותו.

 

 

היישוב גן נר בשיפולי הגלבוע היישוב גן נר בשיפולי הגלבוע צילום: זהר שחר

 

החקירה סביב קרקעות היישוב החלה כחלק מהפעילות השוטפת מפקחי לאיתור עבירות בנייה וקרקע על אדמות המדינה בה התקבל מידע על פלישות וחריגות בנייה ביישוב לאחר סקר מדידת שטחים שנערך לאחרונה.

 

ישראל סקופ, מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברמ"י: "מדובר בתופעה חמורה של ריכוז חריג ביותר של עבירות מקרקעין בישוב קטן יחסית. הפולשים פוגעים למעשה בכלל תושבי גן נר, מאחר והם תפסו בכוח הזרוע קרקעות שהיו אמורות לשרת את רווחת כלל תושבי היישוב הקהילתי כגינות ושטחים ציבוריים פתוחים. נתקלנו באווירה של חוסר שיתוף פעולה בסיסי מצד התושבים, אשר ניסו למנוע בכל מיני טענות מהמפקחים מלמלא את עבודתם ולבצע מדידות של הקרקע, ובמקרה קיצון היה אף ניסיון תקיפה נגד מפקח. אנו מצפים שכל מי שמחזיק שטח ציבור לא כדין יפנה לאלתר את הסגות הגבול והחריגות השונות, אם לא יעשה כן, הוא ייתבע לסילוק יד ובתביעה כספית להחזר עלויות ודמי שימוש".

 

דני עטר סירב להתייחס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x