שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

קבוצת דיסקונט עוברת לראשל"צ: רכשה קרקע ב-105 מיליון שקל

בכוונת החברה להקים במקום מטה החברה, שיכלול את פעילות ויזה כאל ומרכנתיל; מדובר במתחם הראשון שיצא למכירה בפארק ה-1,000 אשר יכלול כ-1.7 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה

דותן לוי 14:0313.06.16
קבוצת דיסקונט הכוללת את בנק דיסקונט, בנק מרכנתיל וחברת Cal, זכתה במכרז לקרקע עליה צפוי הבנק להקים את מטה החברה. המחיר עומד על 105 מיליון שקל והקרקע משתרעת על 21 דונם במתחם "פארק ה-1000" בעיר.

 

מדובר במגרש הראשון המשווק בפארק העסקים, אשר תכניתו אושרה למתן תוקף רק באוגוסט האחרון. הפארק ישתרע על 1,000 דונם ובהם מגורים, בילוי ועסקים הכוללים 1.7 מיליון מ"ר של תעסוקה ו-5,500 יחידות דיור. בעיריית ראשון לציון מעריכים כי המתחם ימשיך למשוך אליו תאגידים פיננסיים, תעשיות עתירות ידע, מלונאות עסקית, מרכז קונגרסים ותערוכות, מוסדות מחקר ומוסדות חינוך.

 

הפארק ממוקם בחלקה הדרום מערבי של העיר בסמוך לנתיבי איילון, ועם גישה נוחה לכביש 431, ולכביש 4 וכן לתחנת הרכבת משה דיין, הנושקת למתחם. בנוסף, נמצא המתחם במפגש של שלושה קווי הרכבת הקלה שמפותחת בימים אלה בגוש דן.

 

 

בניין דיסקונט בתל אביב. בקרוב בראשון לציון בניין דיסקונט בתל אביב. בקרוב בראשון לציון צילום: אוראל כהן

 

בעירייה ציינו כי כמחצית המתחם בבעלות פרטית וכמחציתו בבעלות העירייה, מה שמאפשר את פיתוחו המהיר. המגרש אותו רוכשת קבוצת דיסקונט הינו בבעלות העירייה.

 

עוד אמרו בעירייה כי הקימו מנהלת ייעודית אשר מקדמת את פיתוח וניהול המתחם. בנוסף, נבחנת האפשרות לשלב במתחם מרכז אנרגיה עצמאי, מערכות חכמות לניהול בניינים ומעבדה חיה לפיתוח עיר חכמה.

 

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בירך את קבוצת דיסקונט ואמר, כי "זוהי אפשרות למיטב החברות במשק להקים את ביתן במיקום האופטימלי במדינת ישראל בלי הפקקים של גוש דן, בצמידות מיידית לכבישים מהירים, קו רכבת כבדה ושלושה קווים של הרכבת הקלה. אני מברך את בנק דיסקונט, את חברת Cal ובנק מרכנתיל, שלושה גופים פיננסים מצמרת המשק הישראלי, על שבחרו להקים את ביתם בראשון לציון".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x