$
נדל"ן עולמי

אחרי שיפוץ ב־400 מיליון יורו: מלון ריץ פריז נפתח מחדש

מלון היוקרה הפריזאי שאירח את ארנסט המינגווי, קוקו שאנל והנסיכה דיאנה נסגר לשיפוצים לפני ארבע שנים, לראשונה בתולדותיו. בעליו איש העסקים המצרי מוחמד אל־פאיד: "זו היתה החלטה לא פשוטה, אך נחוצה כדי לשמר את מעמדו"

שירות כלכליסט 21:4306.06.16

מלון ריץ המפורסם בפריז נפתח היום (ב') מחדש לאחר שיפוץ נרחב שארך ארבע שנים בהשקעה של 400 מיליון יורו. מתיחת הפנים נועדה לעזור למלון היוקרה הוותיק למשוך מחדש לפתחו את עשירי עולם.

 

המלון שבבעלותו של איש העסקים המצרי מוחמד אל־פאיד ימנה כעת 142 חדרים, מחציתם סוויטות, זאת לעומת 159 חדרים לפני סגירת הדלתות לשיפוצים ב־2012.

 

 

 צילום: אתר המלון

 

מינימום 1,000 יורו ללילה

במקור תוכנן המלון להיפתח מחדש כבר בחודש מרץ, אך התוכניות נדחו לאחר שבינואר פרצה שריפה בקומות העליונות. בעקבות זאת, 90 חדרים בלבד זמינים בשלב זה להזמנות, אף כי מרביתם כבר הוזמנו ליום הפתיחה. זאת למרות תעריף התחלתי של 1,000 יורו ללילה. תפוסה מלאה נרשמה גם לתחילת יולי, אז יתקיים בבירה הצרפתית שבוע האופנה.

 

לא רק מועד הפתיחה התרחק מהיעד המקורי. גם תקציב השיפוץ התנפח לאחר שעמד במקור על 140 מיליון יורו. ומה מקבלים עבור 400 מיליון יורו? ממעבר פרטי מהחניה ועד לחדרים עבור אורחים מיוחסים ועד לספא על שמה של קוקו שאנל. למלון נוספה בעקבות השיפוץ מסעדה השוכנת מתחת לחופת זכוכית ניידת, אולם נשפים שיכול להכיל בנוחות עד 400 אורחים וחדרים המצוידים במיטב הטכנולוגיה למיזוג ולתאורה מושלמים. במלון סוויטות חדשות על שם אישים מעולם התרבות, ובהם המלחין וולפגנג אמדאוס מוצרט, הסופר סקוט פיצג'רלד וזמרת האופרה מריה קאלאס. כל אחת מעוצבת עם מאפיינים יחודיים. "ריץ פריז החדש נותר אותו ריץ פריז, אך בגרסה משופרת", אמר אל־פאיד ל"ניו יורק טיימס" ערב הפתיחה.

 

 

 צילום: אתר המלון

 

המלון המחודש יתהדר בספא הראשון בעולם של מותג היוקרה הצרפתי שאנל. מייסדת החברה קוקו שאנל נכללה עם מצעד המפורסמים שהתארחו במלון והיא אף התגוררה בו במשך 34 שנים מ־1937 עד 1971. הסוויטה הקרויה על שמה עוצבה בהשראת הסוויטה האמיתית שבה התגוררה. הספא של שאנל כולל שבעה חדרי טיפולים ובריכה הנמצאים בקומפלקס כושר ובריאות שמתפרש על שתי קומות. מלבד כוהנת האופנה אירח המלון ענקי תרבות ובהם הסופר מרסל פרוסט, שלפי דיווחים כתב במלון חלקים מסדרת "בעקבות הזמן האבוד".

 

המינגווי חיסל מרטיני

אחד הברים במלון קרוי על שמו של הסופר ארנסט המינגווי, שהיה אורח קבוע במקום ונהג לומר כי כאשר הוא חולם על גן עדן, "החלום תמיד מתרחש בריץ". במהלך מלחמת העולם השנייה המינגווי אף ניסה לארגן לוחמי מחתרת צרפתיים שישחררו את המלון, לאחר שביוני 1940 הוא הפך למטה של חיל האוויר הגרמני, הלופטוואפה, ואירח את צמרת הרייך, כולל הרמן גרינג וג'וזף גבלס. עם זאת, הלוחמים הגיעו לשם לאחר שהנאצים כבר עזבו. לפי סיפורים הטביע המינגווי את יגונו בבר המלון, שם הזמין כ־50 כוסות מרטיני.

 

 

 

ב־1997 המלון שוב עלה לכותרות לאחר שהנסיכה דיאנה ואהובה דודי אל־פאיד, בנו של הבעלים, סעדו בסוויטה הקיסרית זמן קצר לפני שמצאו את מותם בתאונת דרכים במנהרה בפריז.

 

מלון ריץ פריז נפתח ב־1 ביוני 1898 בפלאס ונדום ומנה במקור 200 חדרים. אל־פאיד רכש אותו ממשפחת ריץ ב־1979 וכאמור סגר אותו לראשונה בתולדותיו לרגל השיפוצים. "ההחלטה לסגור את המלון לא היתה פשוטה אך היא היתה נחוצה כדי לשמור על המעמד של הריץ פריז", אמר ל"ניו יורק טיימס". מנהל המלון כריסטיאן בוינס הוסיף כי ההחלטה התקבלה בשל הצורך לשדרג את התשתיות, "מלחץ המים ועד למערכת מיזוג האוויר", לדבריו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x