$
התחדשות עירונית

מאבק הדיירים הצליח - והמעלית בפרויקט תמ"א 38 לא תעבור באמצע הבית

לפני כשנתיים אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחיפה תוכנית התחדשות עירונית כשהיא לא מתרשמת מכך שהמעלית אמורה לעבור בחזית האחורית של הבניין ולהוביל את המבקרים היישר לחדרי השינה בדירות הקיימות

דותן לוי 08:2206.06.16

לפני כשנתיים אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחיפה תוכנית שהגיש לה יזם לפרויקט תמ"א 38 בבניין ישן ברחוב חרוב 26, כשהיא לא מתרשמת מכך שהמעלית אמורה לעבור בחזית האחורית של הבניין ולהוביל את המבקרים היישר לחדרי השינה בדירות הקיימות.

 

בעלי הדירות יצאו למאבק משפטי, ולאחרונה קיבלה ועדת הערר במחוז חיפה בראשות עו"ד דקלה מוסרי טל את הערר שהגישו וקבעה שיש להעביר את המעלית לחלל חדר המדרגות.

 

הפרויקט נועד לחזק את הבניין בלי הריסה, כאשר מעליו ייבנו דירות חדשות. באותן דירות המעלית תגיע כמקובל לסלון, אולם בעלי הדירות הישנות בקומות התחתונות טענו שהתוכנית פוגעת בדירות שלהם. הם ציינו שאינם מתנגדים לחיזוק הבניין, אולם הציגו חלופה לתוכניתו של היזם.

 

ועדת הערר קיבלה את טיעוני המתנגדים שיוצגו על ידי עורכי הדין אורי שילה וליאור דץ (אדריכל) ממשרד א. שילה, כי יש לשנות את מיקום המעלית. עוד קבעה הוועדה, שהיזם לא התחשב בתכנון הסביבתי כשלא השאיר מקום לנטיעת עצים בחצר.

 

בפרויקטים במסלול תמ"א 38 ללא הריסה יש צורך בהסכמה של 66% מבעלי הדירות, מה שעשוי לגרום לאישור תוכניות שאינן מקובלות על בעלים רבים. עורכי הדין ציינו שהחלטת ועדת הערר איזנה בין הרצונות השונים, והביאה לתוצאה פחות פוגענית כלפי בעלי הדירות הקיימים.

 

מורדות הכרמל בחיפה. יש עליות וצריך מעליות מורדות הכרמל בחיפה. יש עליות וצריך מעליות צילום: צבי רוגר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x