חדשות נדל"ן

היום שאחרי המכרז: יונייטד שרונה מוכרת את מבני הטמפלרים ב-45 מיליון ש'

הקבוצה שזכתה בחודש שעבר במכרז לקרקע במתחם שרונה המיועדת לשלושה מגדלים מוכרת את המבנים המסחריים המיועדים לשימור אשר נלוו לעסקה לחברת בנייני העיר הלבנה; באחד המבנים מתוכנן מלון בוטיק ומסעדת שף

דותן לוי 13:5310.05.16
קבוצת הרכישה 'יונייטד שרונה' שאורגנה על ידי חברת 'מינהל מגורים ישראל' של מוטי פלד וזכתה במכרז שרונה (מתחם רשות השידור), מוכרת את שלושת מבני הטמפלרים המיועדים לשימור ונכללו בפרויקט לחברת 'בנייני העיר הלבנה' של איציק שוהם. המבנים משמשים על פי תוכנית בניין-עיר כיחידות מסחר, והחברה תשמר אותן על פי תיק התיעוד והוראות השימור.

 

מדובר בשלשה מבנים מהתקופה הטמפלרית, בני 2-3 קומות ומרתפים, הכוללים כ-1,000 מ"ר בנוי. בשקלול עלויות התיעוד והשימור הצפויות העסקה המגלמת שווי של כ-45 מיליון שקל (בתוספת מע"מ). מבני השימור ישתלבו בשדרה המסחרית שתיבנה בקומת הקרקע של פרויקט 'יונייטד שרונה', ובה מתוכננים כ-40 חנויות ומסעדות. בחברות מעריכים כי מחירי השכירות במתחם צפויים לעמוד על כ400-600 שקל למטר.

 

בנייני העיר הלבנה היא חברה שמתמחה בשימור והשבחת מבנים בעיר תל אביב. החברה קידמה פרויקטים בתחום השימור, התחדשות עירונית, ניוד זכויות בנייה, איתור מתחמים וייזום תכניות בניין עיר מיוחדות. בין הפרויקטים של החברה נמנים: מתחם לבונטין, בית הפניקס, קופ"ח זמנהוף ועוד.

 

לדברי איציק בן שוהם בחברה זיהו את הפוטנציאל הרב שנובע מבנייה של מאות אלפי מ"ר של משרדים על ידי חברות כמו עזריאלי ובהמשך גם מליסרון. "שטחי המסחר מאד חסרים שם וזה מקור משיכה להמונים ולכן המסחר שנמצא כיום במצב טוב רק יגבר", הוא אמר. לדבריו, נבחנת בימים אלה האפשרות להסב את אחד המבנים הטמפלרים למלון בוטיק בדומה למלון מונטיפיורי אשר יכלול מסעדת שף בקומה התחתונה.

 

מתחם שרונה מתחם שרונה

 

לעיצוב מבני הטמפלרים נשכר האדריכל גידי בר אוריין המתמחה גם הוא בשימור ושיתף בעבר פעולה עם בנייני העיר הלבנה במספר פרויקטים.

 

מוטי פלד, מנכ"ל משותף, ב'מנהל מגורים ישראל': "בדומה לשדרות ממילא בירושלים, השדרה בפרויקט 'יונייטד שרונה' תעוצב בסגנון אותנטי, תעניק חוויה קמעונאית ייחודית ותאפשר למבקרי המתחם ליהנות ממגוון עסקים ,מסעדות ומותגי-על הסמוכים זה לזה. בהשוואה לעסקאות קודמות של מבנים לשימור במתחם שרונה, מדובר ברמות מחיר מרשימות לאזור ובהישג חסר תקדים לקבוצת הרכישה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x