שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

העיר הערבית החדשה טנטור תיבנה 800 מטר בלבד מג'דיידה-מכר

למרות הקרבה משרד הפנים אינו מתכוון לאחד את היישובים לרשות אחת - ג'דיידה־מכר תישאר עם התשתיות הקיימות, כשלידה תקום עיר חדשה עם תשתיות מודרניות

דותן לוי 08:3110.05.16

העיר הערבית החדשה שתקום בישראל, טנטור, תיבנה במרחק 800 מטר בלבד מהיישוב הוותיק ג'דיידה־מכר, מזרחית לעכו. אולם ל”כלכליסט” נודע שלמרות זאת, משרד הפנים אינו מתכוון לאחד את היישובים לרשות אחת: ג'דיידה־מכר תישאר עם התשתיות הקיימות, כשלידה תקום עיר חדשה עם תשתיות מודרניות.

 

התוכנית להקים 40 אלף דירות בנפרד, מעוררת התנגדות בג’דידה־מכר ובמרכז השלטון המקומי, שמצפים ממשרד הפנים להמשיך במדיניות איחוד הרשויות שבמסגרתה אוחדו ג’דידה ומכר, ושתורמת לניצול טוב יותר של תשתיות ולמניעת בזבוז של תקנים מוניציפליים מקבילים בשני יישובים קרובים.

 

לידי “כלכליסט” הגיע מכתב ששלח יו”ר המרכז וראש עיריית מודיעין חיים ביבס לשר האוצר משה כחלון ולשר הפנים אריה דרעי, שבו הוא כותב כי יש צורך ממשי בחיבור בין שני היישובים. “היישוב החדש צריך להיות חלק אינטגרלי מהמועצה המקומית ג’דידה־מכר”, כתב ביבס.

 

ראש מועצת ג’דידה־מכר, מוחמד שאמי, אומר כי ליישוב אין קרקעות להתרחב אליהן ולכן הצעירים נאלצים לעבור ליישובים אחרים. ביבס הוסיף כי “כל הזמן מדברים על איחוד רשויות ולכן צריך לנצל את ההזדמנות. עשינו תוכנית מדהימה וזו ההזדמנות לחבר את העיר החדשה ליישוב הקיים. לג’דיידה אין תשתיות ראויות, חלק מהכבישים הרוסים ואין לה שטחים, כך שאיחוד יתרום מאוד ליישוב הוותיק”.

 

ממשרד הפנים נמסר: "פנייתה של ג'דיידה מכר אינה מוכרת במשרד הפנים. לאחר הקמתה של העיר, בהתם להחלטת הממשלה וככל שתתקבל בקשה לאיחוד רשויות או שינוי גבולות יישקל הנושא".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x