שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת הנדל"ן 2016
ועידת הנדל"ן 2016 גג עמוד

ועידת הנדל"ן

"הדיירת בקומת הקרקע חשובה כמו הסוחרים"

מארק אלפר, מנהל הנכסים של קבוצת מרקט-טק, בעלת מתחם קמדן פלייס בלונדון, אמר בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט" כי "התחדשות עירונית שמה דגש על המורשת של האזור. לאזור קמדן למשל היה תפקיד חשוב מאוד בהתפתחות של מוזיקת הרוק הבריטית"

רן אברמסון 15:1903.05.16

"השווקים היו בעלי חשיבות עצומה להתפתחות האנושית והעירונית, עוד מימי יוון העתיקה. הם היו חשובים מאוד גם להתפתחות של לונדון", אמר מארק אלפר היום (ג) מנהל הנכסים של קבוצת מרקט-טק, בעלת מתחם קמדן פלייס בלונדון, בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט".

 

אלפר דיבר על 6 עקרונות מרכזיים בהתחדשות עירונית ויישומם במתחם. "בכל העולם יש בלבול בין התחדשות עירונית לבין פיתוח והנושאים הם נושאים שונים", הבהיר אלפר. "התחדשות עירונית שממה דגש על המורשת של האזור, שהיא לא רק מורשת אדריכלית אלא גם מורשת חברתית וכלכלית".

 


 

"לאזור קמדן למשל היה תפקיד חשוב מאוד בהתפתחות של מוזיקת הרוק הבריטית וצמחו בו להקות כמו הרולינגס סטונס", סיפר. "באזור פועלים ארבע השווקים החשובים בלונדון, והם מהותיים במיוחד לחיי היום יום. הם מעניקים לתושבים מה שנקרא 'חוויית קמעונאות'. במובן מסוים גם בתי כלבו גדולים פועלים באופן הזה", אמר אלפר.

 

באשר לסיבה ההיסטורית להתפתחותו של אזור קמדן כאזור מסחר, הסביר אלפר כי, "האזור היה הראשון שהתפתח מחוץ ללונדון ההיסטורית. נבנו בו תעלות מים ומסילות רכבת, המפגש הזה הוליד מוקד למסחר. מבחינה אדריכלית, כל האזור בנוי סביב עולם המסחר. מתחת לשווקים יש קילומטרים של תעלות תת קרקעיות שבהם הועברו הסחורות ואנחנו מתכוונים לפתח ולפתוח לציבור, עם תיאטראות, אולמי הופעות, מוזיקה ואוכל".

מארק אלפר מארק אלפר צילום: צביקה טישלר

 

שיתוף הפעולה בין השחקנים במרחב העירוני חשוב גם הוא להתחדשות העירונית, ולדברי אלפר "הדיירת בקומת הקרקע חשובה כמו הסוחרים". אלפר ציין גם את מושג הקהילה, כשהכוונה היא לא רק לקהילות הקיימות, אלא גם לקהילות שעוברות לגור באזור. עניין אחר שאותו ציין אלפר הוא החדשנות הפיננסית. "כשיזם צער פותח עסק, הוא צריך להשקיע בו, לשפץ, לפתח. הבעיה היא שהחוזים הם לרוב ארוכי טווח ואם העסק לא מצליח ההשקעה יורדת לטמיון, כי היזם מחוייב לחוזה. בקמדן אנחנו מלווים את היזם ומסייעים לו בפיתוח העסק, והחוזים הם קצרי טווח, כך שהסיכון מבחינת היזם וגם מבחינתנו הוא קטן יותר".

 

אלפר, אדריכל במקצועו, הדגיש את החשיבות בעבודה עם אדריכלים "בלי אגו מנופח שישמרו על מורשת האזור, ולא בונים מבני זכוכית". היבט אחר שציין אלפר הוא הנגישות. "אזור קמדן נגיש מאוד מבחינה תחבורתית. הוא אחד מחמשת אתרי הבילוי והקניות המובילים בבריטניה ובשנה שעברה ביקרו בו 30 מיליון בני אדם", אמר אלפר. "זה גם תורם את הבסיס להתחדשות העירונית באזור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x