שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת הנדל"ן 2016
ועידת הנדל"ן 2016 גג עמוד

שר השיכון: "קבלנים יקבלו מנדט לבנות שכונות שלמות מ-א' עד ת'"

לדברי יואב גלנט בוועידת הנדל"ן של כלכליסט, התוכנית החדשה תאפשר קיצור משמעותי בזמנים ותמנע מצבים של בנייה בטלאי על טלאי ומצב שבו הקבלנים מצליחים לבנות למגורים אך ללא תשתיות מתאימות

דותן לוי 10:3703.05.16

"בחודש הראשון שנכנסתי לתפקיד נקראתי לראש העין שם תוכננו להיבנות 8,000 יחידות דיור ב-10 מיליארד שקל, הגעתי למקום וראיתי מצד אחד בתים שהסתיימה בנייתם, עומדים, במרחק 500 מטר ניצבו גנים ובתי ספר ובאמצע ערימות עפר, כבישים לא גמורים. כששאלתי מי אחראי לא קיבלתי תשובה, כי כל משרד היה אחראי על משהו אחר, בנו שם שנתיים ללא מים, זה לקח שבוע והיו מים. כל משרד בנה משהו אחר וזה ארך זמן רב ללא אחראי אחד", כך אמר היום שר השיכון והבינוי יואב גלנט בועידת הנדל"ן של "כלכליסט".

 

"חזרתי עכשיו מסיור בסין וביקרתי ב-15 חברות, שאלתי אותם כמה זמן לוקח לבנות שכונה והתשובה הייתה שנתיים מ-א עד ת'. אנחנו מתכוונים ליישם זאת גם בארץ, אין יותר בניה בשכבות, אנחנו נבוא לקבלן ונאפשר לו לבנות שכונה שלמה של 1,000-2,000 יח"ד כאשר תנאי עיקרי הוא להביא שותף זר שיהיה אחראי על הבאת העובדים".

 


יואב גלנט שר הבינוי והשיכון יואב גלנט שר הבינוי והשיכון צילום: צביקה טישלר

 

 

בנוגע לעליית מחירי הקרקעות אמר גלנט, "הקרקעות עלו בגלל כל מיני סיבות, רמ"י משווקת קרקע ב-100 אלף שקל ליח"ד ובשיווק הבא המחיר עלה ל-150 אלף שקל וכך הלאה זה המשיך לעלות בשיווקים הבאים, מדינת ישראל נהנית מכך והאזרחים משלמים. גם הקבלנים והיזמים מרוויחים, הם מחזיקים בקרקע והם רגילים שהיא עולה בכל שנה, זה נגמר, אנחנו נשווק את הקרקע ונחייב בנייה. יש לנו 27 אלף יח"ד בשלבים שונים של תוכנית מחיר למשתכן שבהם אנחנו יודעים שהמחיר נחתך ב-20%-25% וזה מעצבן אנשים, אני רואה את ההתקפות על שר האוצר ומבין שהוא מצליח, מי שלא מצליח לא מותקף. היעד שלנו הוא דירות לזוגות צעירים במחירים סבירים".

 

 

בהמשך הסביר גלנט את הצורך ביחידות דיור זולות במשק והסביר כי במדינת ישראל 130 אלף משפחות - כמעט מיליון איש - שמקבלות סיוע בשכר הדירה. "נוצרו פערים אדירים, אנחנו כבר לא בשנת 1948 שבה לאף אחד לא הייתה דירה,. כשאנחנו מגיעים למצב שבו המנקה בבניין מרוויח 4,000 שקל וזה שבקומה האחרונה 400 אלף שקל אנחנו צריכים לעשות משהו בנושא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x