$
חדשות נדל"ן

ועדת הערר במחוז מרכז: בקניון הזהב מתבצע שימוש חורג של אלפי מ"ר

ועדת הערר קיבלה את טענות הסוחרים וקבעה כי החברה בבעלות האחים משה ויגאל גינדי הסבה מקלטים ומרתפים לשימוש מסחרי ומרחבים מוגנים לחדרי קירור ומחסנים ללא היתר, ולכן על החברה להגיש בקשה חדשה להיתר

דותן לוי 20:5226.04.16

ועדת הערר של מחוז מרכז בראשות שרון מונטיפיורי גילן קיבלה ערר של סוחרים מקניון הזהב בראשון לציון אשר התנגדו להחלטת הועדה המקומית להכשיר עבודות קיימות שהתבצעו בקניון בניגוד להיתר הבנייה שביקשה החברה.

 

בערר שהוגש על ידי עורכי הדין שלומי סהר ונועם קולודני פירטו הסוחרים את העבירות שביצעה חברת "דירות יוקרה" בבעלות האחים משה ויגאל גינדי, וטענו כי שטחי הדוכנים חורגים מעבר לשטח ההקלה ונגרעים ממניין השטחים העיקריים, כי הקניון עמוס בדוכנים אשר אינם תואמים עם השטחים העיקריים המותרים ונעלמו מהשטחים המוצהרים בבקשה להיתר. עוד נטען על ידם כי הבנייה בקניון בוצעה במשך שנים ללא שקיפות ובשיטת הסלמי. לאור זאת דרשו המתנגדים כי החברה תגיש תוכנית כוללת של הקניון בשקיפות וכמקשה תכנונית אחת.
משמאל משה ויגאל גינדי משמאל משה ויגאל גינדי

 

קניון הזהב כולל שני חלקים: ישן וחדש כאשר אופן חישוב השטחים התייחס רק לשטח החדש של הקניון ולא לקיים. בעקבות זאת לא נעשה חישוב כולל של השטחים הבנויים בקניון ובוועדה המקומית התייחסו רק לחלק החדש ובכך חטאו למטרה. בערר נכתב כי נוצר מצב שהוועדה המקומית מנפיקה היתר לשינויים ומתעלמת מאופן חישוב שטחי הבניה בקניון, וכי מחישוב שטחי הבנייה עולה כי סך השטחים עולה בהיקפם על היקף שטחי הבנייה המותרים.

 

לאחר סיור שערכה במקום, ועדת הערר קבעה בהחלטתה כי אכן קיימים שימושים שאינם תואמים את השימוש למרחבים מוגנים כגון משרדי הנהלה של הקניון, מחסנים ומחיצות שונות שהוקמו, וכי לא ניתן לתת היתר מבלי להסדיר את השטחים הללו אשר שטחם נאמד באלפי מ"ר. לכן, תנאי למתן היתר צריך לכלול אישור הג"א כי המרחבים המוגנים הוסדרו כנדרש ומאפשרים את שימושם בעת חירום. עוד נכתב בהחלטה, כי הוועה המקומית התעלמה מדוח"ות הפיקוח אשר הציגו אי התאמה בין השטח הבנוי
בטל שלח
    לכל התגובות
    x