$
חדשות נדל"ן

אושר סופית: מתחם העסקים הגדול בארץ יקום בראשל"צ; שיווק הקרקעות יחל תוך שבועות

מדובר בתוכנית להקמת אזור תעסוקה ומגורים ענק במערב ראשון לציון, המשתרע על פני כ-1,000 דונם. על פי התוכנית יוקמו 1.7 מיליון מ"ר תעסוקה ו-5,500 יחידות דיור

אמיתי גזית 13:3508.03.16
אושרה סופית תוכנית להקמת אזור תעסוקה ומגורים ענק במערב ראשון לציון, ממערב לנתיבי איילון, דרומית לשדרות רחבעם זאבי (המשך שדרות משה דיין). התוכנית המשתרעת על פני כ-1,000 דונם ומוכרת גם בשם מתחם האלף, קיבלה תוקף לפני כמה חודשים על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז, אך עיריית בת ים הגישה ערער שנדחה כעת על ידי המועצה הארצית. בבת ים טענו כי אישור הקמת מתחם עסקים כה גדול, יפגע במאמציהם לפתח לעצמם מתחמי תעסוקה. המועצה הארצית דחתה טענות אלה משום שלדבריה הן "לא מצויות במישור התכנוני אלא בסוגיות מוניציפאליות".

 

על פי התוכנית יוקמו 1.7 מיליון מ"ר תעסוקה ו-5,500 יחידות דיור, בראשון לציון סבורים כי יהיה זה אזור התעסוקה הגדול בישראל. כמחצית מהשטח בבעלות העירייה וכבר בשבועות הקרובים היא תשווק מגרשים במתחם.

מתחם העסקים החדש (הדמיה) מתחם העסקים החדש (הדמיה) הדמייה: טוטם הדמיות

 

כחלק מהמאמץ לקדם את המתחם, עיריית ראשון לציון בוחנת פיתוח קרונות בשיטת מעלית אופקית לשינוע נוסעים למתחם החדש, עלות הקמת קילומטר אחד מוערכת בכ-20 מיליון דולר.

 

דב צור, ראש עריית ראשון לציון אמר, "כי לראשונה, מוקם במרכז המדינה מתחם עסקים שאין עליו אילוצי תכנון מהעבר ולכן הגמישות התכנונית היא מרבית, החל מעיצוב איקוני שיעמוד בחזית החדשנות בתכנון, דרך פתרונות תחבורה חדשניים ועתידניים, מקורות אנרגיה אקולוגיים, מעטפת שירותים ותשתיות, תמהיל עסקים-מגורים נכון, תוסס ומערב שימושים ועד שפת רחוב ייחודית. אנחנו מתכננים מתחם עסקים שיהווה את חוד החנית של מתחמי העסקים בישראל, אשר יתאים לחברות ותאגידים מרכזיים במשק שמבקשים להיות בחזית החדשנית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x