$
חדשות נדל"ן

פרסום ראשון

א.דורי הודיעה ללקוחותיה במפתיע: לא נשלם לכם פיצויים על עיכוב במסירת הדירה

חברת הבנייה שנקלעה לקשיים ונרכשה לאחרונה על ידי עמוס לוזון שיגרה מכתב ללקוחות בפרויקט 'וילה דורי' בנס ציונה ובו היא טוענת כי העיכוב במסירת דירותיהם נגרם עקב מבצע צוק איתן, ובהתאם לכך תפסיק החברה לשלם את הפיצוי המגיע להם לפי חוק המכר

אביב גוטר 17:4725.02.16

חברת א.דורי מסרבת להעביר תשלומי פיצויים בגין איחור במסירת הדירה שנבע לטענתם בגלל מבצע צוק איתן שהתרחש לפני כשנה וחצי, כך עולה ממכתב ששיגרה החברה היום (ה') לדיירי פרויקט "וילה דורי" בנס ציונה. בבניין אחד בפרויקט טרם נמסרו כ-36 יחידות דיור. המסירה היתה אמורה להתבצע בשני שלבים - בשלב הראשון שנקבע לחודש אוגוסט היתה החברה אמורה למסור 8 יחידות דיור, ובשלב השני שנקבע לסוף חודש נובמבר היו אמורות להימסר יתר יחידות הדיור.

 

עד כה פוצו הדיירים על העיכובים כמתחייב בחוק, אך כעת עולה מהמכתב כי בכוונת החברה לעצור את תשלומי הפיצויים באופן מפתיע ותמוה. על פי חוק המכר – הבטחת השקעות של רוכשי דירה, קיימת תקופת חסד של 60 יום במסגרתה היזם לא יחויב לשלם פיצויים. במידה והדירות לא נמסרו בתקופת החסד היזם מחויב בתשלום פיצוי חודשי של 150% מסכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה עד שמונה חודשים, כולל תקופת החסד; לתקופה של מעל שמונה חודשים יחויב היזם בפיצוי חודשי שיעמוד על 125%.

 

עמוס לוזון, היו"ר החדש של א.דורי עמוס לוזון, היו"ר החדש של א.דורי צילום: אוראל כהן

 

במכתב ששיגרה החברה נכתב: "לצערנו הרב, עקב המבצע ובנסיבות אשר אינן בשליטתנו, נגרמו לנו עיכובים ניכרים בעבודות להקמת הפרויקט, ובכלל זה עיכובים מחמת צמצום דרסטי בהיקפי הפועלים המאושרים בשטחי איו"ש שהגיעו לאתר, ועיכובים מחמת היעדרותם הממושכת של העובדים הישראליים בשל גיוס לכוחות המילואים בצווי 8. לאור האמור, בהתאם להוראות הסכם המכר, נכון למועד זה טרם קמה חובתנו לתשלום פיצוי כלשהו בגין האיחור במסירת הדירה".

 

התיקון לחוק המכר נוצר לאחר פרשת חפציבה שמטרתו להעניק וודאות לרוכשים באמצעות ערבות בנקאית. דיירים אשר רכשו דירה ומסיבה כזאת או אחרת כניסתם לנכס מתעכבת סובלים מאי וודאות בכל הנוגע לחייהם הכוללים חוזה שכירות שעתיד להסתיים וכעת ייאלצו לחפש דירה להשכרה לטווח קצר ועד לעיכוב ברישום למוסדות חינוך.

 

ב-14 בינואר מכרה גזית גלוב את השליטה בחברת א.דורי לאיש העסקים והיזם עמוס לוזון תמורת 9.7 מיליון שקל בלבד. לוזון מחזיק כעת 78% מא.דורי, כאשר השאר מוחזק אצל חברת אדלטק. א.דורי היא בעלת השליטה בחברת דורי בנייה (חברה מבצעת). א. דורי תמחרה פרויקטים באופן שגוי ולכן סובלת כבר שנים מקשיים תזרימיים חרף העובדה שגזית גלוב הזרימה בעבר לחברה סכום שנע סביב 700-800 מיליון שקל כדי לכסות את החובות לנושים.

 

מאז שעברה החברה לידיו של לוזון היא מתמודדת עם קשיים נוספים, בהם דרישה של חברת גינדי החזקות להחליף את חברת הבנייה בחברה אחרת בפרויקטים בהוד השרון ובתל אביב וכן מאבק מתוקשר עם מחזיק האג"ח של החברה.

 

א.דורי סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x