חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

לאומי מוכר את הסניף המיתולוגי ברחוב הרצל

מכירת הסניף התל אביבי משתלבת ברצף מכירות של נכסים השייכים לבנק. בספטמבר נפרד הבנק מהבניין ההיסטורי באחד העם תמורת 77 מיליון שקל

רחלי בינדמן 06:5022.02.16

סוף תקופה בבנק לאומי: כחלק מהאסטרטגיה של הבנק להוציא את עיקר הפעילות שלו ממרכז תל אביב משיקולי התייעלות, החליטה הנהלת לאומי למכור את הסניף המרכזי והמיתולוגי בפינת הרחובות הרצל ויהודה הלוי בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". הסניף המרכזי של הבנק פועל בצומת הרחובות עוד לפני קום המדינה ומועסקים בו מאות עובדים.

הבניין רשום בספרי הבנק לפי הערך ההיסטורי שלו כך שכל עסקת מכירה שיבצע צפויה ליצור לו רווח של עשרות מיליוני שקלים, זאת בין היתר כיוון שהבנק גם מחזיק בזכויות להקמת מגדל מגורים של 20 קומות בשטח. הנהלת הבנק שיושבת בבניין סמוך תישאר במקומה.

הבניין בהרצל הבניין בהרצל צילום: עמית שעל

 

בהנהלת הבנק טרם החליטו לאן להעביר את הסניף, אך המטרה היא למצוא מקום זול יותר מחוץ לתל אביב . רוכש הבניין יתבקש תחילה להשכיר את הבניין לבנק למשך כשנתיים, עד שיוחלט לאן יועתקו הסניף והעובדים.

 

המטרה המרכזית של המהלך היא כאמור התייעלות, והרווח הצפוי יסייע לבנק לעמוד ביעדי הלימות ההון שלו, כלומר להגדיל את ההון העצמי שלו. יחס הלימות ההון הנוכחי של הבנק הוא 9.3%, זאת בשעה שהפיקוח על הבנק קבע יעד הלימות הון של 10.3%. יחס הלימות הון הוא יחס בין ההון העצמי של הבנק לבין נכסי סיכון כמו הלוואות ופקדונות.

מכירת הסניף משתלבת ברצף מכירות של נכסים השייכים לבנק, במסגרת מהלכי ההתייעלות שבהם החלה הנהלת הבנק לפני שלוש שנים. בספטמבר 2015 חשף "כלכליסט" כי לאומי מוכר את הבניין ההיסטורי ברחוב אחד העם 13 לחברת קנדה ישראל בתמורה ל־77 מיליון שקל.

 

בחודש דצמבר 2014 נחשף כי הבנק פועל למכירת נכסים בהיקף כולל של 10,000 מ"ר, זאת במקביל לשכירת שש קומות משרדים במגדל צ'מפיון מוטורס בבני ברק לשם הוא החל להעביר חלק גדול מפעילותו וכ־500 עובדים, בחוזה לעשר שנים.

 

עוד נודע כי הבנק צפוי להעמיד למכירה שני מבנים צמודים ברחוב לילנבלום 8 ו־10 בתל אביב שבהם יושבים משרדי התפעול והמטה של הבנק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x