$
חדשות נדל"ן

נסגר מכרז מתחם הגדנ"ע ביפו: אשטרום הציעה 121.5 מיליון שקל וזכתה

הקרקע ששווקה על ידי החברה הממשלתית 'דירה להשכיר' זכתה לביקוש רב מצד חברות בנייה גדולות כמו שיכון ובינוי ואזורים; הכסף ישמש להגדלת היצע הדירות בדיור הציבורי; במתחם ייבנו 350 דירות, כ-25% מהן מיועדות להשכרה לזכאים במחיר מופחת

אביב גוטר 14:5228.01.16

חברת אשטרום היא הזוכה במכרז על מתחם הגדנ"ע במבואות יפו. אשטרום שהציעה 121.5 מיליון שקל גברה על חברות גדולות ומוכרות כמו שיכון ובינוי, אזורים, מנרב, קבוצת אביב וקבוצת פרשקובסקי. מדובר בהישג לחברה הממשלתית דירה להשכיר ששיווקה את המתחם שכן סכום הזכייה יעבור לדיור הציבורי.

 

אשטרום תבנה שכונה חדשה בת 350 יחידות דיור במספר בניינים בני 15 קומות במתחם הממוקם בקרן הרחובות בנטוב מרדכי וגרוסמן מאיר בחלקה הדרומי של העיר. המתחם מהווה חוליה נוספת ברצף תכניות להתחדשות עירונית המקודמות באזור מבואות יפו שאמור להוסיף כ-3,600 יחידות דיור חדשות בגדלים שונים ובמחירים ברי השגה.

 

כ-90 יחידות, המהוות כ-25% מסך היחידות בפרויקט, מיועדות לדיור בשכר דירה מופחת לזכאים, בשיעור 80% משכר הדירה בשוק החופשי. 27 יחידות מיועדות לזכאים בני העיר.  חברת אשטרום תחויב במסגרת ההסכם לתפעל ולתחזק את הפרויקט לתקופה של 20 שנים (תקופת השכירות הכוללת), באמצעות חברת אחזקה כדי להבטיח לשוכרים רמת שירות גבוהה לכל תקופת ההשכרה.

בניין לשימור במתחם הגדנ"ע בשכונת עופר בניין לשימור במתחם הגדנ"ע בשכונת עופר צילום: אריאל בשור

 

בדירה להשכיר השקיעו מאמצי הסברה ושיווק בפרויקט במטרה לחשוף אותו לקהלים, יזמים ואנשי מקצוע. החברה היא גם זו שמכתיבה את מפרט הבנייה, ומפרט התחזוקה כדי להבטיח בנייה איכותית שתחזיק לאורך זמן. כמו כן נוסח הסכם השכירות בין היזם לבין השוכרים כדי להקל על הציבור בעת כריתת החוזה.

 

הדמיית מתחם הגדנ"ע הדמיית מתחם הגדנ"ע הדמיה: יובל קדמון אדריכלים

 

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, אמר היום כי תכנית "מתחם הגדנ"ע", כמו התכניות "הדסה הקטנה" ו"אלנבי" בירושלים, והפרויקטים בחיפה, הרצליה, רמת השרון, רעננה, גן יבנה ושוהם, ייצרו מסה קריטית של אלפי יחידות דיור להשכרה ואלטרנטיבת דיור אטרקטיבית לציבור לטווח ארוך. תוצאות המכרז וזהות החברות המשתתפות הנמנות על הבכירות בענף הנדל"ן בישראל, מוכיחות את קיומו של מודל כלכלי לדיור להשכרה בישראל. חשוב להדגיש במקרה זה כי התמורות ממכירת הקרקע תשמשנה למימון דיור ציבורי. אני מודה לשר האוצר, משה כחלון, לראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי, ליו"ר החברה זוהר ינון וכן לעיריית תל אביב וחברת חלמיש על שיתוף הפעולה המבורך ועל התמיכה בפרויקט".

 

לוי ציין כי בזמן הקרוב תפרסם החברה מכרזים באזורי ביקוש נוספים, עם דגש על תכנון ובנייה איכותית ודגש על קיימות ובנייה ירוקה, בהיקפים משמעותיים, ותוך קיצור משמעותי במשך הבניה וחסכון משמעותי בעלויותיה.

 

עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר

 

השיטה שבה נוהל המכרז הייתה שונה מכפי שהיו נהוגים מכרזים על הקרקע, וזאת בזכות דירה להשכיר ששינתה את התנאים לניגשים למכרז. בתנאים החדשים מתקיימים 2 סבבים, כשבסיס הראשון כל חברה זכאית להציע הצעה אך שתי ההצעות הגבוהות שיעברו לשלב השני הן אלו שהפער ביניהן לא עולה על 5% או 3 מיליון שקל. אם שתי הצעות לא עומדות בתנאים ניגשים לסיבוב חוזר. שתי ההצעות שזכו בשלב הראשון עולות לשלב השני שכולל תשעה סיבובים אך הפעם התנאים מתהפכים, כלומר ההצעה הזוכה היא זו שגבוהה בחמישה אחוזים או בשלושה מיליון שקל מההצעה השנייה. בכך הבטיחו מחיר הוגן עבור הקרקע שמשקף את האינטרסים הן של המשרד (דירה להשכיר) והן של היזמים.

 

רמי נוסבאום, יו״ר קבוצת אשטרום, מסר: ״אנו שמחים על הזכיה בפרוייקט של ״דירה להשכיר״ להקמת 350 יחידות דיור במתחם הגדנע בתל-אביב כשעלות ההקמה מוערכת סביב 400 מיליון שקל. הפרויקט שמתווסף לפרוייקטים להקמת דיור להשכרה בהם זכינו גם בחיפה ובבאר שבע. פרוייקטים אלה תואמים את יכולותיה של קבוצת אשטרום בתחומי הקבלנות והביצוע, ומשתלבת עם פעילותה בתחום הזכיינות לטווח הארוך״.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x