$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

ותמ"ל אישרה תוכנית לבניית 4,300 יחידות דיור בבאר שבע

התוכנית כוללת היתר ייחודי המאפשר הקמת יחידת דיור בשטח של כ-40 מ"ר בכ-1,500 בתים צמודי קרקע שייבנו. התוכנית נועדה בין היתר למשוך לבאר שבע את אנשי הקבע הצפויים לנדוד לנגב עם העברת בסיסי צה"ל דרומה

אמיתי גזית 20:4027.01.16

ותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים) אישרה היום להפקדה תוכנית ענק לבניית 4,300 יחידות דיור בצפון באר שבע המשתרעת על פני כ-4,000 דונם באזור בו שכן מרכז תחמושת (מרת"ח) של צה"ל. התוכנית כוללת היתר ייחודי המאפשר הקמת יחידת דיור בכ-1,500 בתים צמודי קרקע שייבנו. מדובר למעשה בהיתר להקמת דירה קטנה בשטח של כ-40 מ"ר בצמוד לבית המגורים העיקרי, עם כניסה נפרדת, וכן שירותים ומטבח. יחידות כאלה נפוצות בשכונות וילות ברחבי הארץ, אך הן נבנות ללא היתר ובניגוד לחוק. התוכנית חוזה מראש מצב כזה, ומאפשרת התפתחות טבעית של השכונה.

עיר הבה"דים (ארכיון) עיר הבה"דים (ארכיון) צילום: אריאל שרוסטר

 

המתחם יהיה בסופו של דבר חלק מ"רובע מנחם" שיבנה בצפונה של בירת הנגב. את התוכנית מקדמת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בשיתוף עריית באר שבע.

 

השכונה תכיל בסך הכל כ-3,500 צמודי קרקע וכ-800 דירות בבנייה רוויה, בבניינים בני 12-4 קומות. התוכנית נועדה בין היתר למשוך לבאר שבע את אנשי הקבע הצפויים לנדוד לנגב עם העברת בסיסי צה"ל דרומה. צמודי הקרקע הרבים שייבנו נועדו לאפשר לבאר שבע להתחרות בישובים חזקים ומבוקשים כעומר, מיתר ולהבים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x