$
חדשות נדל

קרן ריאליטי רכשה את זכויות הבנייה של יואב חרל"פ בחוף הצוק תמורת 150 מיליון שקל

חרל"פ רכש את הזכויות במתחם בפברואר מקבוצת משקיעים גרמנים בסכום של 100 מיליון שקל, כך שהמכירה מסבה לו רווח של 50% על ההשקעה

אביב גוטר 08:1828.12.15

קרן ריאליטי רכשה 50% מהזכויות במתחם חוף הצוק בתמורה ל־150 מיליון שקל ונכנסה לבעלות משותפת עם חברת אשדר, כך נודע ל"כלכליסט". את הזכויות רכשה הקרן מאיש העסקים יואב חרל"פ, מבעלי יבואנית הרכב כלמוביל.

 

חרל"פ רכש את הזכויות במתחם בפברואר מקבוצת משקיעים גרמנים בסכום של 100 מיליון שקל, כך שהמכירה מסבה לו רווח של 50% על ההשקעה.

 

המתחם בחוף הצוק משתרע על שטח של 20 דונם, המיועדים למלונאות ולנופש, בפינת הרחובות סאמט שמעון והרצל רוזנבלום, בקו ראשון לים מעל חוף הצוק. כיום המגרש

כולל 161 יחידות דיור ב־13 קומות במלון WEST, ומתוכן נמכרו 105 יחידות דיור.

 

מלון west מלון west

 

התב"ע הנוכחית, שאושרה ב־1987, מאפשרת לבנות דירות נופש נוספות בשטח של 13 אלף מ"ר, ו־33 קוטג'ים דו־קומתיים כדירות נופש בגודל של 150 מ"ר ליחידה במרחק 100 מטר מקו הים. ב־2004 נחקק חוק חופי הבנייה האוסר בנייה לא מבוקרת במרחק של פחות מ־300 מטר מקו החוף, וספק אם בנייה כזו היתה מאושרת היום.

 

אשדר והשותפים החדשים פועלים לשינוי התב"ע כדי להגדיל את מספר היחידות המתוכננות, ואולי אף לשנות חלק מהייעוד לאזורי מסחר בסמוך לטיילת ולמתחמי דיור יוקרתיים ובהם סי אנד סאן, מגדלי נאמן ומתחם בלו.

 

קרן ריאליטי נוסדה על ידי מיקי ורדי, לשעבר ראש רשות מקרקעי ישראל. בשנה האחרונה גייסה הקרן כמיליארד שקל.

 

אסף ורדי מסר כי "מדובר בעתודת קרקע ייחודית בשל מיקומה יוצא הדופן וגודלה. אנחנו משוכנעים שבאמצעות פעולות ניהוליות ועל-ידי ניצול מירב זכויות הבנייה במתחם, ניתן להשביח את הנכס בצורה משמעותית. זהו הנכס השני שנרכש במסגרת קרן ריאליטי 3 ורכישתו טבעית לקרן, לנוכח אסטרטגיית ההשקעה שלה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x