$
חדשות נדל"ן

מגדילים את מלאי הדיור הציבורי: 2,650 דירות ייבנו על קרקעות הסוכנות היהודית

יחידות הדיור שייבנו ישמשו את המדינה ל-20 שנים הקרובות, שכוללות אופציה להארכה ב-20 שנים נוספות. המדינה תממן בשלב הראשון את מענק ההקמה ולאורך השנים – את שכר הדירה של הזכאים. שר הבינוי: "התוכנית הנוכחית עוסקת בדיור עבור האוכלוסייה המבוגרת"

אביב גוטר 19:3227.12.15
צעדים ראשונים של הממשלה להגדלת הדיור הציבורי לאחר הזנחה של שנים. 2,650 יחידות דיור ייבנו על קרקעות הסוכנות היהודית - כך הודיעו היום משרדי האוצר, השיכון והסוכנות היהודית במטרה להגדיל את מלאי פתרונות הדיור הציבורי. היחידות ייבנו בשיתוף פעולה מלא עם הסוכנות, אשר תכננה ופיתחה אותם עבור שימוש הציבור. ההסכם החדש צפוי לקצר את תור הממתינים לדיור ציבורי ולסייע בהגדלת מלאי הפתרונות לייעול וניצול נכון יותר של שטחי הדיור הציבורי.

 

יחידות הדיור שייבנו ישמשו את המדינה ל-20 שנים הקרובות, שכוללות אופציה להארכה ב-20 שנים נוספות, כאשר המדינה תממן בשלב הראשון את מענק ההקמה ולאורך השנים – את שכר הדירה של הזכאים. ההסכם קובע שהדיור הציבורי יופנה בעיקר לאוכלוסייה המבוגרת, זאת במטרה לעודד אותם לצאת מהדירות הגדולות שבהם הם חיים ולהקל על הוצאותיהם. יחד עם זאת, הדירות שיתפנו ע"י הקשישים מספקות פתרון איכותי לאכלוס משפחות.

 

מימין שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, שר האוצר משה כחלון ויו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי מימין שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, שר האוצר משה כחלון ויו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי צילום: דוברות והסברה משרד האוצר

 

שר האוצר, משה כחלון: "מיום כינון הממשלה אנחנו משקיעים משאבים ומאמצים רבים בכדי להביא להגדלת היצע הדיור הציבורי שהלך ונשחק בשנים האחרונות. ההסכם עליו אנחנו מכריזים היום מהווה תוספת דרמטית להיצע הדיור הציבורי. תוספת זו תקל משמעותית על תהליך קבלת דיור ציבורי עבור הזכאים ותקצר את התור הקיים. זהו צעד נוסף ליצירת שוויון הזדמנויות וצדק חברתי בחברה הישראלית".

 

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "במשך שנים התרגלנו למצב שבו ליותר מדי אנשים אין, אבל זו לא גזירת שמיים. אנחנו מרכזים מאמצים גדולים בדיור הציבורי, כאשר התוכנית הנוכחית עוסקת בדיור עבור האוכלוסייה המבוגרת. ההסכם שייחתם היום מוכיח שהפתרונות קיימים וזמינים, ושהדיור הציבורי לא תלוי רק בתקציבים, אלא בהסתכלות חברתית. אחד המדדים המוסריים שלנו כמדינה הוא האחריות לשכבות החלשות ובייחוד לקשישים - הם שנשאו בנטל בעבר ועלינו לכבד אותם ולדאוג להם. מדובר בפרויקט נוסף במסגרת תכניות מקיפות שמוביל משרד הבינוי והשיכון בתחום הדיור הציבורי, בהשקעה של למעלה ממיליארד שקל, לצורך רכש ושיפוץ דירות לאוכלוסיות נזקקות בכל רחבי הארץ".

 

יו"ר הסוכנות היהודית,נתן שרנסקי: "זהו פרויקט חשוב ביותר שממחיש את מחויבותה של הסוכנות היהודית לחיזוק החברה בישראל ולרווחתה. המחויבות הזו מקבלת היום בסיס מוצק של בטון ומלט – ואנחנו מקווים להתחיל בהקדם בביצוע התכנית. הגדלה מהירה של פתרונות הדיור לזכאי הדיור הציבורי היא יעד חברתי חיוני, ואני שמח שהסוכנות יכולה להוביל מבצע רחב היקף כזה, יד ביד עם ממשלת ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x