$
חדשות נדל"ן

קריית גת צפויה לגדול פי שלושה בתוך עשר שנים

הוותמ"ל אישרה היום להפקדה תוכנית לבניית עשרת אלפים יחידות דיור במערב העיר; במסגרת תנאי הפרויקט יוקצו 30% מהדירות להשכרה, אך כבר עכשיו צנח המספר ל־10% בלבד

אמיתי גזית 22:3722.12.15

הוותמ"ל (ועדה מיוחדת למתחמים מועדפים לדיור) אישרה היום (ג') להפקדה תוכנית לבניית עשרת אלפים דירות במערב קריית גת. עקב זאת צפוי מספר התושבים בעיר לגדול כמעט פי שלושה בתוך כעשור.

 

כיום יש בעיר 15 אלף דירות, ובהן כ־57 אלף תושבים. בימים אלה מוקמת שכונת כרמי גת שמצפון לעיר, ובסופו של דבר יהיו בה כ־8,000 דירות. נוסף על כך, לדברי ראש העיר אבירם דהרי קיימות תוכניות להתחדשות עירונית שבהן פוטנציאל לתוספת של עוד 4,500 דירות. בסך הכל יתווספו לעיר 22 אלף דירות. בשכונה יוקמו בתים צמודי קרקע ובניינים בעלי 11 ו־20 קומות.

 

בתוכנית החדשה מוקצות להשכרה 1,000 דירות, שהן 10% מהדירות שייבנו, אף שהחוק מחייב את הוותמ"ל להקצות להשכרה 30% מהדירות בכל תוכנית. קבינט הדיור החליט לצמצם את מספר הדירות בהתבסס על סייג בחוק המאפשר לצמצם את ההקצאה להשכרה, אם יש חשש כי שיעור גבוה של דירות להשכרה יפגע בסיכויי התוכנית להתממש.

 

כדי לספק לעירייה את המקורות התקציביים להתמודד עם הגידול הצפוי במספר התושבים, האוצר מנהל מגעים לחתימה על הסכם גג למימון פיתוח השכונות החדשות. הסכם גג קודם שנחתם עם העירייה איפשר את הקמת שכונת כרמי גת.

 

הדמיית השכונה החדשה בקריית גת הדמיית השכונה החדשה בקריית גת

 

דהרי מדגיש כי "התשתיות הנדרשות בעיר של 150 אלף איש אינן דומות לתשתיות בעיר של 50 אלף איש. אנחנו צרכים מימון לא רק לשכונות החדשות, אלא גם לשדרוג העיר הוותיקה".

 

התוכנית לבניית השכונה החדשה ממערב לעיר משלבת את פתיחת פעילות אתר כריית החרסית באזור. הכרייה תתבצע בשלבים, כך שבכל אזור שתסתיים בו פעולת הכרייה במחצבה, תיבנה שכונה חדשה. נוסף על כך, החרסית הנכרית מאותו אזור, המשמשת ליצירת בטון, תשמש לבנייה.

http://

 

תוכנית הכרייה, שמקדם מפעל הבטון נשר, עוררה התנגדות מצד העירייה בשל המפגעים הסביבתיים ובשל הקושי לשקם את האתר לאחר החציבה. אך התוכנית הנוכחית חוסכת את הצורך בשיקום השטח, והנזק הסביבתי ממילא ייגרם כאשר יעלו דחפורים ראשונים להקמת השכונה.

 

דהרי ציין כי "הגיעו לפשרה שהכרייה תהיה התחלת הפיתוח של השכונה, הרי ממילא כשבונים צריך לעשות עבודות עפר. אנחנו לא כל כך אוהבים את זה, אבל זו פשרה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x