$
חדשות נדל"ן

חולדאי ויתר על 16 אלף דירות: תומך בדחייה של פינוי שדה דב

עיריית ת"א תומכת בעמדת עיריית אילת, המבקשת להמשיך את קיומו של שדה תעופה באיזור. בסיכום פגישה בנושא שהגיע לידי כלכליסט נכתב כי העירייה סבורה שיש "להסדיר חלופה לפני הפסקת השימוש בשדה דב במקביל לקידום תוכניות בניה באזור"

דותן לוי 06:5205.11.15

עיריית תל אביב תתמוך בבקשה של עיריית אילת לדחות את פינוי שדה התעופה שדה דב בתל אביב. כך עולה ממכתב סיכום פגישה שבה נכח רון חולדאי והגיע לידי "כלכליסט". הפינוי נועד לפנות שטח להקמתן של 16 אלף דירות.

 

 

בסיכום הפגישה הבהיר חולדאי כי עמדת העירייה היתה ונותרה תמיכה בהפעלה של שדה תעופה בעיר. עוד נכתב כי "העיריה דרשה לא פעם להקדים ולהסדיר חלופה לפני הפסקת השימוש בשדה דב, בודאי שאין צורך לסגור אותו בשנת 2016 שכן אין מניעה להמשך קיומו בשנים הקרובות במקביל לקידום תוכניות בניה באזור". עוד הציע חולדאי לבחון את המשך הפעלת השדה "במתכונת מצומצמת" גם לאחר פינוי חלק ממנו.

 

בעיר מייחסים חשיבות רבה לקיומו של שדה תעופה בתל אביב, אך מאז נחתם ההסכם לפינוי השדה החלו בהכנת תוכניות בנייה וההערכות היו כי השתנתה המדיניות לאור רצון העירייה ליצור המשכיות לרחוב אבן גבירול שיחבר את העיר אל השכונות בצפון מערב העיר.

 

רון חולדאי, ראש עיריית ת"א רון חולדאי, ראש עיריית ת"א צילום: יריב כץ

 

במקביל, הגישה היום חברת ארקיע עתירה לבג"צ כנגד ממשלת ישראל ומשרד ראש הממשלה ובה היא דורשת שלא לסגור את שדה התעופה.

 

בעתירה דרשה ארקיע מבית המשפט להורות על הארכת המועד לסגירת שדה דב לתעופה אזרחית אשר קבוע לקיץ הקרוב (30.6.2016) או לפחות להצמידו למועד סיום השימוש הצבאי בשדה דב.

 

בעתירה טוענת ארקיע כי החלטת הסגירה אף תפגע קשות בתעופה האזרחית הפנים־ארצית בישראל ותגרום לנזק כבד לכלכלת אילת, המבוססת על תיירות, כמו גם לרווחתם ובריאותם של תושביה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x