$
חדשות נדל"ן

עיריית ת"א נגד האדם הלא נכון

ביהמ"ש דחה תביעה שהתנהלה זה 4 שנים נגד אדריכלית בגלל סטיית בנייה מזערית

דותן לוי 08:1519.10.15

במשך כארבע שנים ניהלה עיריית תל אביב תביעה נגד האדריכלית אורלי ערן ובעלי בית שעבדה עמם, עקב סטייה של 7-8 ס"מ מהיתר הבנייה בביתם של בני הזוג. כעת בית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב דחה את התביעה, והשופט איתי הרמלין מתח ביקורת חריפה על התנהלותה של העירייה ועל החלטתה לתבוע דווקא את האדריכלית ולא את מהנדס השלד או את הקבלן המבצע.

 

בשנת 2010 פנו בני הזוג אל האדריכלית כדי שתגיש בעבורם את הבקשה להיתר בנייה. אלא שלאחר קבלת ההיתר ובעת ביצוע הבנייה התברר שיש סטייה של ס"מ אחדים מהתוכניות. העירייה הגישה תביעה נגד האדריכלית ובעלי הבית בגין עבירה על חוק התכנון והבנייה. להרשעה בסעיף זה משמעות פלילית אשר היתה עשויה להוביל לשלילת רישיון העבודה של ערן.

 

בניין עיריית תל אביב בניין עיריית תל אביב צילום: אוראל כהן

 

עוד בתחילת הפסיקה זיכה השופט את בני הזוג וקבע כי לא היו להם הכלים לאתר את הסטייה, שכן לצורכי הבנייה הם שכרו בעלי מקצוע נוספים אשר עליהם מוטלת האחריות. כעת, כאמור, מתח השופט ביקורת על התנהלות העירייה גם בנוגע לאדריכלית - שכן לדבריו היא לא תבעה את הגורמים המתאימים ולא ניהלה בדיקה וחקירה מעמיקה טרם הגשת כתבי האישום, ואף הגדיר את פעולתה רשלנית.

 

בהכרעת הדין קיבל השופט את עמדתו של עו"ד עופר לרינמן שייצג את האדריכלית, והוסיף כי כתב האישום נגדה "גורם לפגיעה חמורה בתחושת הצדק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x