$
חדשות נדל

2 ההשקעות הראשונות של קרן iintoo: בניין מגורים במנהטן ומתחם במיזורי

הקרן שצמרת ההנהלה שלה מורכבת מפורשי קרן הגשמה מתכוונת לגייס כ-20 מיליון דולר; המודל של הקרן יתבסס על השקעה חברתית ויאפשר השקעות בהיקפים גדולים יותר

דותן לוי 11:3329.07.15

קרן השקעות הנדל"ן iintoo אשר הושקה לפני כחודש וחצי, מציעה שתי עסקאות ראשונות להשקעה בנדל"ן בהיקף של למעלה מ- 20 מיליון דולר. הקרן מורכבת ממספר פורשי קרן הגשמה ובראשה עומד ערן רוט לשעבר מנכ"ל קרן הגשמה ויו"ר הקרן הוא דב קוטלר לשעבר מנכ"ל בנק איגוד ומנכ"ל ישראכרט.

 

ההשקעה הראשונה, אשר הגיוס אליה הסתיים השבוע, כוללת רכישה של בניין מגורים בן 50 דירות הממוקם בשכונת וושינגטון הייטס, במנהטן ניו-יורק, ובהמשך תכלול שדרוג של חוזי השכרת הדירות עד למכירתו. ההון העצמי שיגויס בהשקעה זו עומד על 1.6 מיליון דולר והיקף הפרויקט על פי הערכות היזם עומד על 14.95 מיליון דולר. הבניין מושכר כיום לדיירים בחוזי שכירות מוגנים (rent stabilized), במחירי שכירות נמוכים משמעותית מהמקובלים באזור. לאחר רכישת הנכס מתוכננת השבחה של הבניין ושדרוג חוזי השכירות הקיימים למחירי השוק. סך הכול מדובר בהשקעה צפויה ל 36 חודשים, כאשר באיניטו מעריכים כי התשואה השנתית תעמוד על 17%.

 

דב קוטלר דב קוטלר

 

יזמית הפרויקט היא חברת GALIL MANAGEMENT אשר השותפים בה הם איירווינג לנגר ולייבל לדרמן. במסגרת ההשקעה השנייה יירכש, יושבח וימומש כעבור 30 חודשים נכס מקרקעין מסוג Multi Family בן 174 דירות הממוקם במרכז ארה"ב, בעיר סנט לואיס, מיזורי. דמי השכירות השנתיים המתקבלים מהנכס משקפים לפי הקרן תשואה שנתית ממוצעת של כ 14% . ההון העצמי שיגויס בהשקעה זו עומד על 1.6 מיליון דולר היקף הפרויקט על פי הערכות היזם עומד על כ-5.5 מיליון דולר. יזמית הפרויקט היא חברת KMTEH.

 

בניגוד לקרן הגשמה ממנה צמחו מנהלי הקרן אשר פונה למשקיעים הישראלים, הכוונה במקרה של איניטו היא לפנות אל משקיעים מכל העולם במודל של רשת השקעות חברתית שיתבצעו באינטרנט. בצורה זו הקרן לא תוגבל ב-35 משקיעים (מעבר לכך מדובר בהשקעה שדורשת תשקיף וצריכה לעמוד בחוקי הרשות לניירות ערך) כפי שפועלות כיום יתר הקרנות הישראליות הפרטיות. משך ההתחייבות להשקעה יעמוד על בין 24 ל-36 חודשים, וההון הנדרש להשקעה יתחיל ב-25 אלף דולר.

 

ערן רוט, מנכ"ל iintoo, מציין: "בחרנו להשיק את פעילות הרשת עם שתי השקעות אלו, לאחר שבחנו עשרות השקעות ויזמים, בארץ ובחו"ל, שביקשו לגייס באמצעותנו את ההון העצמי הדרוש לביצוע הפרויקטים שלהם. בשתי ההשקעות מדובר ביזמים ותיקים ומנוסים, בעלי פעילות ענפה בתחום הנדל"ן באזורים בהם מתבצעים הפרויקטים המוצעים במסגרת העסקאות הנוכחיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x