שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

חוק התכנון והבנייה יעבור לאישור מהיר בוועדת הרפורמות

הקואליציה חייבת להביא את התיקונים לחוק לאישור בקריאה שנייה ושלישית כבר השבוע, משום שזה השבוע האחרון של מושב הכנסת הנוכחי

אורי תובל 10:3327.07.15

אחרי הביקורת החריפה של היועץ המשפטי לכנסת ושל יו"ר הכנסת, ביטלה ועדת הכנסת את החלטתה לדון בעצמה בחוק התכנון והבנייה, והוא יעבור לדיון מהיר בוועדת הרפורמות בראשות ח"כ אלי כהן (כולנו).

 

 

יו"ר הוועדה, דוד ביטן (ליכוד), אמר שהוא עדיין סבור שהחלטתו המקורית שקיבלה את אישור הוועדה בשבוע שעבר תקינה וחוקית, אך הסכים להעביר את החוק "מתוך כבוד ליועץ המשפטי לכנסת" איתו נפגש הבוקר. ינון מתח ביקורת חריפה על החלטתו של ביטן אותה הגדיר "חריגה באופן קיצוני".

 

הקואליציה חייבת להביא את התיקונים לחוק התכנון והבנייה לאישור בקריאה שנייה ושלישית כבר השבוע, משום שזה השבוע האחרון של מושב הכנסת. החוק משלים את העברת מינהל התכנון ממשרד הפנים למשרד האוצר, כשהסמכות החשובה ביותר שיקבל שר האוצר משה כחלון היא מינוי יושבי הראש של ועדות התכנון המחוזיות. כדי לסיים את המהלך בתוך שלושה ימים, המליאה תאשר היום את העברת החוק לוועדת הרפורמות שתדון בו בהליך בזק והוא יובא להצבעה ביום רביעי.

 

שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור, משה כחלון שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור, משה כחלון צילום: אלכס קולומויסקי

 

בשבוע שעבר הפתיע ביטן כשאמר שיו"ר ועדת הפנים ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) הודיע לו שלוועדה שלו אין זמן לדון בחוק ולכן החליט להשאיר את החוק בוועדת הכנסת. ההחלטה ספגה ביקורת נוקבת גם מצד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שאנשי לשכתו הבהירו לחברי הכנסת כי מדובר בצעד חריג ובלתי סביר, משום שוועדת הכנסת עוסקת בהסדרת פעילות המשכן ולא בחוקים מקצועיים. אמסלם הגיע לוועדת הכנסת וחזר על הנימוק: "התבקשתי לדון, אך מבחינת לוחות זמנים איני מסוגל, אני עמוס עד היציאה לפגרה, זה עניין טכני וחשבתי עם דודי שהוא ייתן כתף".

 

גם ביטן טען שהחוק עצמו "פרוצדורלי" וקיבל את אישור הרוב הקואליציוני בוועדה, שלא התרשם מטענת האופוזיציה כי מדובר בחוק מהותי. "מדובר בלב לבה של ועדת הפנים", אמרה ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני). "את החוק הזה אי אפשר לשנע מוועדה לוועדה". ח"כ תמר זנדברג (מרצ) אמרה כי "מדובר בחוק מהותי, יש ויכוח גדול האם ראוי לתת לאוצר למנות את ראשי ועדות התכנון". ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני), שהגיש את ההתנגדות להחלטת הוועדה בשבוע שעבר, שאל "אילו כלים יש לוועדה של כהן לדון בנושא?"

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x