$
נדל"ן עולמי

אין כסף לדירה בישראל? כעת הזמן לרכוש וילה באיי יוון

המשבר העמוק ביוון פגע קשות בשוק הנדל"ן במדינה. באיים נרשמה ירידה של כ-30% במחירים וביבשת עד 50%. וילת נופש תעלה בין כחצי מיליון למיליון יורו

שירות כלכליסט 13:1309.07.15

משקיעי נדל"ן אמיצים עורכים כעת ציד של וילות זולות באיי יוון, בעת שהמדינה מצויה במשבר כלכלי עמוק.

 

הידרדרותה הכלכלית של יוון בשבועות האחרונים הביאה עימה גל התעניינות מצד רוכשים זרים. ג'ורג' אליאדס, שותף מנהל נדל"ן של חברת אלג'יאן גרופ אמר ל-CNN כי בשלושה השבועות האחרונים נרשם זינוק בביקוש לרכישת בתי נופש באיים ם של יוון. "יש לנו לקוחות המבקשים לרכוש במהירות נכסים. הם רוצים לעשות רווח מהיר", אמר.

 

לדבריו, מחירי הנדל"ן באיים צנחו ב-30% מאז 2011, ואילו השוק ביבשת עצמה במצב עוד יותר גרוע. סוכני נדל"ן אומרים כי המחירים באתונה צנחו עד 50% מאז 2008.

 

שותף בחברת הנדל"ן 'סבילס אלכס' מאתונה, נדרוס מולאס, אמר שהעניין כי רוב המשקיעים הם מאירופה, אבל יש גם מהמזרח התיכון ומאסיה. "בשוק הזה אפשר למצוא דילים טובים", אמר.

 

מיקונוס וסנטוריני

 

תיאבון המשקיעים ממוקד בעיקר באיים כמו מיקונוס וסנטוריני וכן בפורטו הלי. וילת נופש בת 3 חדרי שינה עם בריכת שחייה ונוף לים, תעלה בין כחצי מיליון יורו למיליון יורו. לבתים אלה יש גם פוטנציאל להשכרה בעונת התיירות. יש כמובן בתים יקירים יותר.

 

וילה למכירה באי היווני פורטו הלי וילה למכירה באי היווני פורטו הלי צילום: algean property

 

למי שמחיר זה עדיין גבוה מדי, הרי שבאיים מרוחקים יותר, אך יפים לא פחות, כגון פטמוס, עומדים למכירה במחירים עוד יותר אטרקטיביים. אפשרות נוספת היא כאמור בתים או דירות בתוך היבשת שהם זולים יותר.

 

וילה למכירה באי היווני מיקונוס וילה למכירה באי היווני מיקונוס צילום: algean property

 

עם זאת צריך לקחת בחשבון, שבעקבות הרפורמות שתיאלץ יוון לבצע תיתכן עלייה חדה במיסי הרכישה במגמה להגדיל את הכנסות הממשלה. אם תפרוש יוון מגוש היורו ותחזור לדראכמה יש סיכוי לירידה נוספת במחירי הנדל"ן.

 

נשיא פדרציית הנדל"ן של יוון, סטראטוס פרדיאס, אומר כי יוון היא עכשיו "שוק של קונים" וממליץ לקפוץ על הזדמנויות. "אי אפשר אף פעם לדעת מתי הגיע השפל, כשמגלים זה יכול להיות מאוחר מדי", אמר.

 

וילה למכירה באי היווני סנטוריני ב-1.2 מיליון יורו וילה למכירה באי היווני סנטוריני ב-1.2 מיליון יורו

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x