$
נדל"ן עולמי

למכירה באוסטרליה - חווה בשטח הגדול פי 5 מישראל

מדובר בשטח של יותר מ-101 אלף קמ"ר, הכולל גם את חוות הבקר הגדולה בעולם. את החווה ייסד בן משפחה של השחקנית ניקול קידמן. וכמה עולה הקרקע?

שירות כלכליסט 13:0225.06.15

אוסטרליה מוכרת את חלקת הקרקע - שלא בבעלות ממשלתית או של בית המלוכה – הגדולה בעולם. מדובר בשטח של 101 אלף קמ"ר. ערכו של השטח נאמד ב-175 מיליון ליש"ט.

 

החלקה, ששטחה הכולל גדול מזה של סקוטלנד וכשלושה רבעים משטחה של אנגליה, היא בבעלות משפחתית. מדובר ב-11 תחנות בקר הפזורות ברחבי אוסטרליה שאותן ייסד ב-1899 סר סידני קידמן, מי שכונה "מלך הבקר" וקרוב-רחוק של השחקנית ניקול קידמן.

 

כאן נמצא השטח למכירה כאן נמצא השטח למכירה

 

כיום התחנות נמצאות בבעלות צאצאיו של קידמן ומוחזקות באמצעות חברת S. Kidman שממנה 98% הם בבעלות פרטית. העסקה כוללת גם 186 אלף ראשי בקר וכן את חוות הבקר הגדולה ביותר בעולם, "אנה קריק", ששטחה למעלה מ-23 אלף קמ"ר. רק כ-150 איש מתגוררים באזור זה.

 

הצעות רכישה מגיעות מכ-30 קונים פוטנציאלים ובכללם משפחות גידול בקר, חברות השקעה, חברות בשר, משקיעים זרים וקרנות פנסיה גלובליות מסין, ארה"ב, בריטניה, שווייץ וקנדה. המתעניינים ייאלצו לתור את המדינה כדי לסייר בכל החלקות.

אולם העסקה מעוררת מחלוקת באוסטרליה ומספר חברי פרלמנט דורשים לאסור את מכירת הקרקע למשקיעים ממשלתיים זרים.

 

חוות אנה קריק חוות אנה קריק צילום: פליקר

 

"לא מדובר בשנאת זרים. זה בדיוק מה שמדינות אחרות עושות. אף ממשלה לא יכולה לרכוש קרקעות בסין או באינדונזיה למשל. המצב שונה כאשר מדובר בחברות או בישויות זרות אולם רכישת קרקעות בידי ממשלה זרה היא לטווח מאד ארוך ועלולה לחתור תחת האינטרסים של אוסטרליה", אמרה ל"דיילי טלגרף" השרה ג'ויס ברנאבי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x