$
חדשות נדל"ן

חריש: קבוצת רכישה חרדית מכרה קרקע ל-168 יחידות דיור

מדובר במחצית מהיקף הדירות אשר בו החזיקה הקבוצה; הרוכשים - עמותה הנקראת "חריש מקס" אשר רכשה את היחידות דיור במחיר של 180 אלף שקל עבור קרקע ליח"ד

דותן לוי 11:1720.05.15

האם החרדים עוזבים את חריש? קבוצת רכישה בשם "ערבים לדיור" אשר רכשה זכות לכ-300 יחידות דיור בעיר מכרה את הזכויות ל-180 יחידות דיר לעמותת חריש MAX המנוהלת על ידי E-WAVE נדל"ן. העסקה הינה לרכישת קרקע לבניית 168 דירות לפי מחיר של 180 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור, כולל פיתוח ומע"מ.

 

בשלב זה מדובר על הסכם אופציה מול העמותה החרדית אך משווקת הפרויקט חברת היילנד כבר דיווחה כי השלימה את כל שיווק הדירות לחברי הקבוצה תוך שלושה חודשים בלבד. עבור "ערבים לדיור" מדובר בעסקה לא רעה שכן הם רכשו את הקרקע בכ-80-100 אלף שקל ליח"ד לא כולל מע"מ. כאמור, העסקה מצביעה על עליות המחירים בישוב וזאת עוד בטרם אוכלס מבנה אחד חדש. לשם השוואה, בעסקה פרטית שנחתמה במהלך 2014 נמכרה קרקע במחיר של 140 אלף שקל ליחידת דיור, כולל פיתוח. גם מכרזים שנסגרו לקראת סוף 2014 ברשות מקרקעי ישראל מלמדים על מגמה דומה, כשמגרשים לבנייה של מאות דירות שווקו לפי מחיר של כ-160 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור, כולל פיתוח. תוצאות מכרזים של הרשות שפורסמו בתחילת 2015 מאותתים על שיא חדש לאחר שאחד המגרשים שווק במחיר של 235 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור.

 

חריש חריש צילום: אלעד גרשגורן

 

הדירות בפרויקט שווקו במחירים זולים ממחירי השוק בחריש. דירות ארבעה חדרים בשטח של 92 מ"ר נמכרו במחיר התחלתי של 799 אלף שקל ודירות חמישה חדרים בשטח של כ-110 מ"ר בכ-890 אלף שקל. לפי החברה מרבית הרוכשים הם זוגות צעירים ומשפרי דיור.

 

מבחינה חברתית מסמלת העסקה את המשך יציאת האוכלוסייה החרדית מהישוב. לפני כשלוש שנים התנהל מאבק בין כתלי בתי המשפט, ועדות התכנון והתקשורת נגד תוכניות הממשלה לשווק בישוב חריש דירות לציבור החרדי בלבד. שיווק המגרשים בישוב במהלך 2012 הוכרע לאחר שרוב העמותות החרדיות נפסלו. המשמעות היתה קביעת צביון כללי - חילוני ודתי לישוב המתפתח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x