$
נדל"ן עולמי

נכדתו של פיקאסו מוכרת את הווילה שלו בקאן: "יש לי זיכרונות לא נעימים מהמקום"

מרינה פיקאסו מוכרת גם 126 יצירות קרמיקה של הצייר הידוע. היא קיבלה הצעה לקניית הווילה תמורת 150 מיליון יורו. מה תעשה עם הכסף?

שירות כלכליסט 13:3718.05.15

מרינה פיקאסו, נכדתו של הצייר המפורסם פאבלו פיקאסו, מעמידה למכירה את הווילה בה התגורר בקאן וכן 126 יצירות קרמיקה שלו. בריאיון שהעניקה לעיתון הצרפתי Nice-Matin סיפרה כי החליטה למכור את הווילה בשל הזיכרונות הלא נעימים שיש לה מהמקום מתקופת ילדותה, שכוללים ביקורים עם אביה פאולו כדי לבקש מפיקאסו כסף. "המכירה תהווה דרך עבורי לשים מאחורי סיפור כואב למדי", הסבירה.

פאולו היה בנו של פיקאסו מאשתו הראשונה ובשלב מסוים נאלץ לעבוד כנהג של הצייר. "זה לא בית שיש לי ממנו יותר מדי זיכרונות טובים. בקושי ראיתי את סבי...בראייה לאחור אני מבינה שהוא היה עסוק בציור ושום דבר אחר לא היה חשוב לו עד כדי כך".

 

היא הוסיפה כי כבר קיבלה הצעה בגובה 150 מיליון יורו עבור הווילה שנבנתה ב-1920, אותה ירשה בגיל 22 ביחד עם אוסף נרחב מיצירתו של פיקאסו.

 

הווילה לה קליפורני של פיקאסו ונכדתו. צייר בה את היצירה המפורסמת מפרץ קאן הווילה לה קליפורני של פיקאסו ונכדתו. צייר בה את היצירה המפורסמת מפרץ קאן צילום: איי אף פי

 

פיקאסו הסב רכש את הבית, הנקרא לה קליפורני (La Californie) ב-1955, שם גם צייר את אחת מיצירותיו המפורסמות ביותר – מפרץ קאן (Bay of Cannes), הוא עזב את הווילה ב-1961 לאחר שבית חדש שנבנה חסם את הנוף שלו לים. הוא התגורר במקום עם אשתו השנייה, ז'קלין רוק. הוא עבר לבית אחר בריביירה הצרפתית, שהציע למכירה לפני שנתיים סוחר אמנות בלגי. הווילה עברה שיפוץ ב-1987 ושימשה כגלריה הפתוחה לציבור.

 

מרינה הוסיפה כי הכסף שתרוויח מהמכירה ישמש למימון פעולות הצדקה שלה. היא מממנת בית חולים לילדים בווייטנאם ושלל תכניות בשוויץ לסיוע לבני נוער במצוקה ולמבוגרים. יש לה חמישה ילדים, שלושה מהם אימצה בווייטנאם. מרינה מוכרת בשנים האחרונות את היצירות שירשה, זאת גם כחלק מהמאמצים לממן את עבודות הצדקה שלה. האוסף הנוכחי שהיא מציעה למכירה צפוי לגרוף 8 מיליון יורו, כך לפי הערכות של בית המכירות הפומביות סות'ביס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x