שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

יותר משקיעים רכשו יותר מדירה אחת

על פי הנתונים, היקף רכישת הדירות על ידי משקיעים ירד בחודש מרץ בכ־7% ובכך הצטמצם משקלם ל־24%. זאת לאחר שגם בחודש פברואר נרשמה ירידה של כ־16% ברכישת דירות על ידי משקיעים

יעל דראל 06:5404.05.15
"מאז תחילת 2015 נמצא שיעור גבוה בהשוואה לשנים קודמות, של משקיעים שרכשו יותר מדירה אחת להשקעה בעשור האחרון", כך נכתב בסקירה החודשית של אגף הכלכלן הראשי באוצר. עוד נכתב כי "בעוד שבממוצע בעשור האחרון עמד שיעור המשקיעים שרכשו יותר מדירה אחת על כ־23%, עלה שיעור זה ל־33% במרץ השנה". בהמשך צוין כי גידול זה עשוי להיות מוסבר בין היתר בעובדה שחלק לא מבוטל (כחמישית) מרוכשי הדירות להשקעה במרץ השנה מכרו לפחות דירה אחת להשקעה בארבע השנים האחרונות (במהלכן ניתן היה למכור עד שלוש דירות בפטור ממס שבח או בהנחה ממס).

 

דירה ריקה דירה ריקה צילום: עמית שעל

 

עוד עולה מהסקירה כי המשקיעים ממשיכים לצמצם את רכישותיהם בשוק הנדל"ן. על פי הנתונים, היקף רכישת הדירות על ידי משקיעים ירד בחודש מרץ בכ־7% ובכך הצטמצם משקלם ל־24%. זאת לאחר שגם בחודש פברואר נרשמה ירידה של כ־16% ברכישת דירות על ידי משקיעים.

 

עם זאת, על פי הסקירה נראה כי מגמה זו אינה אחידה בכל הארץ: הירידה החדה ביותר ברכישות משקיעים נרשמה על פי הנתונים בעיר באר שבע, שם חלה צניחה של 42%, וכן באזור השרון. מנגד, מגמה הפוכה נרשמה באזור חדרה (הכולל בין היתר את היישוב חריש) ובאזור השפלה.

 

התנהגות המשקיעים בחודש מרץ מהווה אמנם המשך למגמה של חודש פברואר, אך מבחינת תמונת המצב מתחילת השנה - קשה לומר כי מדובר במגמה ברורה. לשם השוואה, בחודש ינואר השנה רשמו המשקיעים דווקא גידול חד של 35% והגבירו את רכישותיהם באזור נתניה וירושלים.

 

רכישת דירות על ידי זוגות צעירים גם היא מהווה המשך למגמה מהחודש הקודם עם גידול מתון של 2% בחודש מרץ, בהשוואה לפברואר.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x